Evde Kumaştan Elbiseye Süslü Yaka Yapmak


Özellikle sıfır yaka elbise veya bluzlarda yaka kullanmak kıyafetin bambaşka bir görünüm almasına imkan tanır. Bu nedenle evde kumaştan elbiseye süslü yaka yapmak el becerisi olan kadınların en çok ilgisini çeken konulardan birisidir. Çeşitli çiçek motifleri kullanarak veya farklı tasarımlar kullanılarak hazırlanan yakalar başlı başına bir aksesuar haline gelmiştir.

Sabit olmamaları nedeniyle dilenen kıyafete uyarlamak mümkündür. Son zamanlarda öne çıkan yaka modellerinde çiçek figürleri ön plandadır. Özellikle bu senenin trendi olan çiçek motifleri bu yakalara da uyarlanmaktadır. Tek renk ya da çeşitli renklerde hazırlanan motifli yakalar sayesinde kıyafetleri farklı bir boyuta geçirmek mümkün olmakta ve bu sayede en sade kıyafeti dahi bir özel gün kıyafetine dönüştürmek söz konusu olabilmektedir.

Günümüzde hemen her kadının aksesuarlarının arasında bu yakaları görmek mümkündür. Bu yakalar hazır olarak piyasada satılmaktadır fakat evde kumaştan elbiseye süslü yaka yapmak da mümkündür. Bu sayede kadınlar kendi tasarımlarını rahatlıkla hayata geçirebilirler. İnternet üzerinde bulunan hobi sayfalarında bu yakaların hazırlanışı hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

Kadınlar ne tür bir yaka istediklerine karar verdiklerinde bu bilgilerin ışığında diledikleri yaka modellerini kendileri de yapabilirler. Bu yolla kadınların çeşitli renk ve modellerde çeşitli yakalara sahip olmaları da mümkün olur. Kullanılması planlanan çiçek motiflerinin hazırlanması ve birleştirilmesi hakkında da detaylı bilgiler hobi sayfalarında yer almaktadır.

evde-kumastan-elbiseye-suslu-yaka-yapmak
Evde Kumaştan Elbiseye Süslü Yaka Yapmak

source : http://www.usefuldiy.com/diy-fabric-flower-ornament/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*