Evde Kumaştan Kalemlik Yapmak


Kurşun kalem, tükenmez kalem, boya kalemleri, ispirtolu kalemler ilkokul çağındaki çocukların sürekli yanlarında taşımak istedikleri kalemlerdir. Çalışma masalarında bir kalem kargaşası yaşanır. Kadınlar bu kargaşanın önüne geçebilecek ve tüm kalem çeşitlerinin taşınmasına olanak verecek evde kumaştan kalemlik yapmak faaliyetine girebilirler.

Çeşitli renk ve desenlerden hazırlanabilecek kalemlikler için bir fermuar ve kumaş yetmektedir. Dikiş makinesi kullanabilen kadınlar için evde kumaştan kalemlik yapmak oldukça kolay olacaktır. Dikiş makinesinde dikiş dikebilen kadınlar tasarladıkları kalemlik modellerini hayata geçirerek çocuklarını da mutlu edebilirler.

İnternet üzerinde farklı kalemlik modellerine ve bunların yapılış detaylarına ulaşmak mümkün. Kadınlar kendi hayal güçlerini kullanarak kalemlikler tasarlayabilecekleri gibi internet üzerinde paylaşılan görsellerden de fikir sahibi olabilirler. Hazırlanan kalemliklerde bir borudan faydalanarak çok şık silindir kalemlikler yapılabileceği gibi ebatlarına ihtiyaç doğrultusunda karar verilebilir.

Bu çantaları sadece kalemlik amaçlı değil farklı ihtiyaçlar doğrultusunda değerlendirmek de mümkündür. Bu çalışmalar kadınlar için ideal makyaj çantası da olabilmektedir. Makyaj masası üzerinde duran malzemeleri toparlayabileceği gibi sürekli çantada taşınan makyaj malzemeleri için de ideal olacaktır.

İnternette bulunan hobi sayfalarında bu çantaların hazırlanışı resimli ya da videolu olarak detaylarıyla anlatılmaktadır. Kadınlar bu anlatımlardan yararlanarak kendi tasarladıkları modelleri rahatlıkla üretebilirler.

Kumaş ile astar arasında keçe kullanarak hazırlanan kalemliklerin daha tok durması sağlanabilir. Dış yüzey ve astar için kumaş seçiminde bir sınırlama yoktur. Dilenen cins ve model kumaş bu uygulamalarda kullanılabilir.

evde-kumastan-kalemlik-yapmak
Evde Kumaştan Kalemlik Yapmak

source : http://stylowi.pl/4702079

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*