Evde Kumaştan Resim Çerçevesi Yapımı – Resimli Anlatım


Evde Kumaştan Resim Çerçevesi Yapımı – Resimli Anlatım

Bu çalışmamızda sizlere evde kolay bir şekilde kumaş parçalarından ve kartondan resim çerçevesi yapılışını anlatan güzel bir resimli anlatım paylaştım. Evde kumaştan resim çerçevesi yapımı ile ilgili resimli anlatımdan yararlanarak sizde bu güzel resim çerçevesini yapabilirsiniz. Öncelikle resim çerçevesi için malzemeler ;

  • karton.
  • desenli kumaş.
  • makas.
  • yapıştırıcı.
  • fotoğraf.

Tüm bu malzemeleri bir araya getirdikten sonra ilk etapta resim çerçevesinin boyutunu belirleyip, kartonu kesmekle başlıyorsunuz. Ardından kestiğiniz şablona göre kumaş veya benzeri malzemenizi aynı ölçütte kesip üzerine giydirmeniz gerekiyor. Resimli anlatımda ki adımları takip ederek, bu güzel çalışmayı pratik bir şekilde evinizde yapabilirsiniz. Kumaşı kartonun üzerine giydirdikten sonra ister dikin, isterseniz de yapıştırın. Daha sonra resim çerçevesinin arkasına tutacak veya dayama kısmını da yine kartondan yapıp üzerini kumaşla kaplayabilirsiniz. Yaptığınız bu güzel çalışmayı hem evde kullanabilirsiniz. Hem de sevdiklerinize doğum günü hediyesi veya özel hediye olarak da verebilirsiniz. Kolay gelsin.

evde-kumastan-resim-cercevesi-yapimi

Resimli anlatımda kare resim çerçevesi yapılmış. Siz daha değişik şekillerde resim çerçeveleri yapabilirsiniz. Yaptığınız resim çerçevesinin hemen arkasına bir yarık açıp, yaptığınız tutacağı oraya tutturmanız yeterli olacaktır.

trame de tissu – fabric frame – Stoffrahmen

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*