Evde Kumaştan Su Aygırı Oyuncak Yapımı – Resimli Anlatım


Evde Kumaştan Su Aygırı Oyuncak Yapımı – Resimli Anlatım

Uzun zamandır sizlere kumaştan oyuncak yapımı ile ilgili çalışma paylaşmamıştım. Bu makalemde sizlere çok güzel bir oyuncak çalışması paylaştım. Evde kumaştan su aygırı oyuncak yapımı çalışması ile çocuklarınıza çok güzel bir oyuncak yapabilirsiniz.

Malzemeler ;

  • kumaş.
  • iğne, iplik.
  • makas.
  • düğme.

Kumaştan su aygırı şeklinde oyuncak yaparak çocuklarınızı mutlu edebilirsiniz. Altta öncelikle sizlere bu güzel oyuncağın yapılışı için çeşitli kalıplar paylaştım. Su aygırı oyuncak şablonunu kullanarak öncelikle kumaştan veya farklı kumaş türü kullanıyorsanız kalıp çıkartmanız gerekiyor. Ardından oyuncağın çeşitli bölgelerini dikerek birleştirme işleminden sonra ortaya harika bir su aygırı oyuncağı çıkmaktadır. Su aygırı oyuncak yapılışı için anlatımlı resimlerdeki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Kumaştan su aygırı oyuncağı yaptığınızda ister çocuklarınıza oynasın diye verebilirsiniz. İsterseniz de oyuncak seviyorsanız evinizin bir köşesine süs olarak dekorasyon eşyası niteliğinde de kullanabilirsiniz. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışmayı mutlaka yapmanızı öneririz. Daha önce bu tür oyuncakların yapılışını örgü oyuncak kategorisi olan amigurumi de paylaşmıştım. Dilerseniz amigurumi kategorisine de girebilir ve sağlıklı örgü oyuncakların yapılışını anlatan çalışmalara göz atabilirsiniz.

Yine kendin yap kategorisinde de birçok oyuncağın yapılışını anlatan çalışmaları resimli ve videolu bir şekilde paylaştım. Kendin yap bölümüne de göz atmanızı öneririm. Şimdi sizleri kumaştan su aygırı oyuncağının şablonu ile baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

Yapılmış hali üstte göründüğü gibi olacak. Öncelikle altta ki kalıp şablonlarından su aygırı oyuncağın şeklini ortaya çıkaracak kalıpları kumaştan çıkartmanız gerekiyor.

Bu üstteki kalıp su aygırının alt taban kısmı.

Bu kalıplarda ise su aygırı oyuncağın yan ve üst kısmı yer almaktadır.

Üstteki kalıplardan bir şey anlamadıysanız bu üstteki kumaştan kalıpları çıkarılmış resimlerden kolaylıkla yapacağınız çalışmayı anımsayabilirsiniz. Sizde kumaşınızı bu şekilde kalıplara dönüştürdükten sonra iğne iplik ve düğmelere ihtiyacınız olacak.

Yaptığınız çalışmada kumaştan su aygırı oyuncağın içini pamuk veya farklı malzemeler ile doldurabilirsiniz. Gerçekten çalışma bittikten sonra ortaya harika bir oyuncak çıkmaktadır. Dilerseniz bu çalışmayı evinizde pofuduk yastık olarak da kullanmayı tercih edebilirsiniz. Tercih sizin… fakat çocuklarınız bu çalışmayı gördüklerinde bu oyuncağı yastık yapmayı aklınızdan bile geçirmemelisiniz. Kolay gelsin.

source : http://vk.com/wall-86854715_2445

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*