Evde Mandalla Çerçeve Yapılışı – Resimli Anlatım

Sadece mandal ve karton kullanarak evde mandalla çerçeve yapılışı resimli anlatım mümkün olmaktadır ve son derece keyifli bir çalışmadır. Ahşap mandallar kullanılarak yapılan fotoğraf çerçeveleri evlere çok farklı bir hava katacaktır. Son yıllarda dekorasyonda el yapımı ürünlerin kullanımının çok yaygın olması ev kadınlarına kendi objelerini yaratmaları konusunda ilham verdi.

İnternet üzerinde bu tarz çalışmalara ait birçok modelin bulunması ve yapılışlarının detaylı olarak anlatılması kendi ürününü yaratmak isteyen kadınlara büyük kolaylık sağlıyor. Öncelikle yapılmak istenen çerçeve genişliğinde yuvarlak bir karton kesiliyor. Ardından bu kartonun çevresine ahşap mandallar tutturuluyor.

Ahşap mandallar evde mandalla çerçeve yapılışı resimli anlatım için önceden süslenebiliyor ve böylece çok daha renkli bir çerçeve elde edilmiş oluyor. Süsleme için boncuklar, kumaş parçaları ve benzeri materyaller kullanılabileceği gibi mandalları boyayarak desen vermek de mümkün. Hazırlanan mandalların halka şeklinde kesilmiş kartona tutturulmasıyla çerçeve tamamlanmış oluyor.

Duvara asılarak kullanılacaksa arkasına asmak amaçlı bir halka gerekecek. Bu halka iple oluşturulabileceği gibi mandala küçük bir yuvarlak metal de monte edilebilir. Bu çerçeveler kendi başlarına da oldukça şık bir dekorasyon malzemesi olduğu için sade olarak kullanılabilir veya mandalların açık kalan uçlarına fotoğraflar yerleştirilebilir.

Arkasına bir mıknatıs yapıştırılarak buzdolaplarının üzerinde de rahatlıkla kullanılabilmektedir. Renkli mandal kullanılarak da harika çerçeveler elde etmek mümkün olduğu gibi mandalların tek tip olması gibi bir zorunluk da yoktur.

httpss://youtu.be/93rXuo0HGmM

chevilles en bois bâti – wooden pegs frame – Holznägel Rahmen

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. EMEL dedi ki:

    plastik mandalla çirkin olur dimi? tahta mantal almalıyımmmmm