Evde Nasıl Kaşar Peyniri Yapılır Videolu Anlatım


Evde Kolay Kaşar Peyniri Yapımı – Anlatımlı

Bu paylaşımımızda sizlere evinizde temiz ve sağlıklı pratik bir şekilde kaşar peyniri yapılışını anlatacağız. Kolayca bulabileceğiniz inek sütü, keçi sütü veya manda sütü yada koyun sütü ile kolaylıkla kaşar peyniri yapılabilmektedir. Bu yazımızda sizlere yapılışının videolarını da paylaşacağız. Böylece izleyerek kaşar peynirini nasıl kolay yapabileceğinizi görebileceksiniz.

Evde sizde sağlıklı bir şekilde kaşar peyniri üretebilirsiniz. Hem sağlıklı bir şekilde ailenizle tüketirsiniz. Hem de dışarıdan aldığınız kaşar peynirinin içine ne gibi katkı maddeleri katıldığını bilmeden tüketmiş olmazsınız. Çocuklarınıza dışarıdan sağlıksız kaşar peyniri alana kadar, evde nasıl kaşar peyniri yapılır? öğrenin sizde evinizde sağlıklı beslenin. Videolu anlatım sayesinde kısa sürede sizde bu çalışmayı öğrenip yapabileceksiniz.

Sizde ailenizi ve sağlığınızı düşünüyorsanız, bu yazımda paylaşacağım çalışmayı detaylıca izleyerek, evde kaşar peyniri yapımı ile ilgili bilgilenmiş olursunuz. Bu sayede evinizde kaşar peyniri yapabilir ve afiyetle tüketebilirsiniz. Evde nasıl kaşar peyniri yapılır? diyorsanız, bu yazımda paylaşacağım çalışmaları incelemeniz yeterli olacaktır.

Bu sayede sizde evde kaşar peyniri üretebileceksiniz. Fazla üretirseniz komşularınıza veya dışarıya da satabilirsiniz. Yine sitemizde daha önce evde peynir yapımı ile ilgili paylaşımımız da olmuştu. Onu da yemek tarifleri kategorisinden bulup inceleyebilirsiniz. Her gün yeni tariflerle sitemizde karşınızda olmaya devam edeceğiz.

Kaşar peyniri yapılırken genelde çiğ süt kullanılmakta… Aynı zamanda kaynayan 80 derece sıcaklıktaki tuzlu suda peynir haşlandığında ise paztörize olmuş oluyor. Kaşar peynirini yaparken ılıtılan inek sütünün içerisine 2 yemek kaşığı yoğurt ve 2 yemek kaşığı marketlerden kolaylıkla alabileceğiniz maya yani peynir mayası kullanacaksınız.

Evde yapılan kaşar peyniri tarifi ile ilgili video :

 

Bir başka yapılış videosu izlemek isteyenlere özel…

fromage cheddar – cheddar cheese – Cheddar-Käse

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*