Evde Nutellalı Dondurma Yapmak

nutellali-dondurma-yapmak-518x415

Günümüzde birçok alışveriş merkezinde kolaylıkla bulabileceğiniz hazır dondurma kapları sayesinde bu tarifi yapmanız mümkün… Bu güzel lezzeti çocuklarınıza yapabilir ve onları mutlu edebilirsiniz. Evde nutellalı dondurma yapmak için aşağıdaki anlatımlı videoları izleyebilirsiniz.

Kalıp olarak pratik bir şekilde pet bir bardak da tercih edebilirsiniz. Yada bir fincanı da yine kalıp olarak kullanmanız mümkün. Çubukları ise daha önceden biriktirdiğiniz dondurma çubuklarından kullanabilirsiniz. Yada çubuğa benzer şeyleri dondurmanız için kullanmanız da mümkün…

Resimlerde görüldüğü gibi nutellayı süt ile iyice çırptıktan sonra sıvı haline getirip, çubuklarla kalıp halinde dondurulmaktadır. Sonrasında çikolatalı yani nutellalı dondurmanız hazır.

Çocuklarınızın severek yiyeceği bu mükemmel lezzeti denemelisiniz.

nutellali-dondurma-yapimi
nutella-dondurma-yapimi

Benzer çikolatalı dondurma yapılışı ile ilgili videolar :

 

 

 

glace au chocolat – chocolate ice cream – Schokoladeneis

About Nuray
Sitemizin amacı birbirinden güzel örgü, kendin yap projeleri, hobi çalışmaları ve okul öncesi etkinliklerini araştırıp sizlere detaylı bir şekilde sunmak. Sizinle birlikte biz de öğreniyoruz. Anlatımlı çalışmalar ve teknikleri ele aldığımız sitemizi desteklerseniz mutlu oluruz. Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın? daha fazla detay için hakkımızda sayfasına göz atın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*