Evde Örgü Bileklik Yapımı


Örgüden bileklik nasıl yapılır

Kolay bileklik yapmak isteyenler olabileceği için hem kendim öğrenmek istedim bu çalışmayı, hem de sizlerle paylaşmak. Yapımı gayet kolay adımlara sahip el yapımı bileklik çalışmasını birlikte yapacağız. Bunun için bize ayakkabı bağcığı veya benzeri ip gerekiyor.

Örme bileklik olarak da tanımlanan bu güzel çalışmayı kolay malzemelerden kısa sürede hazırlayabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Örgü bileklik için malzemeler ise şöyle ;

  • bağcık türü iplik.
  • yapıştırıcı.
  • makas.
  • bileklik kilidi.

ilk olarak ipi örme usulü ikinci karedeki gibi iç içe geçireceksiniz. Bunu isterseniz farklı düğünler atarak da yapabilirsiniz. Örgü işlemini tamamladıktan sonra da hobi marketlerinden satın alacağınız kilit yani takı kulpu da deniyor. İlgili aracı birleşim noktalarını yapacaksınız.

evde-el-yapimi-orgu-bileklik-yapimi
evde-el-yapimi-orgu-bileklik-yapimi

Bileklik yapmak için resimli anlatım aslında size fikir veriyor olabilir. Kolayca yapabilir ve değişik renklerde yada makrome iplik kullanarak da harika bileklik takılar yapabilirsiniz.

evde-el-yapimi-orgu-bileklik-yapimi2

Örgü bileklik olarak son karede paylaştığım çalışma ise örnek amaçlı yer alıyor. Farklı renkli iplikleri birbiri üzerine geçirerek örgü usulü güzel bir arkadaşlık bileklik modeli ortaya çıkartmışlar. Sizde değişik zıt renkleri kullanarak güzel örme bilezik veya bileklikler yapabilirsiniz.

Yapılışı ilk başta karışık gelebilir. Ancak güzel ve sevimli çalışmalar olduklarını söylemek isterim. Yaptıktan sonra her türlü kıyafetinize uygun düşeceklerini de eklemek isterim. Ben kendime ve kardeşime yaptım. Çok güzel oluyorlar. İsterseniz futbol takımı bileklikleri dahi yapabilirsiniz. Bir başka güzel bileklik modelinin yapımında görüşürüz hanımlar.

kaynak : https://www.pinterest.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*