Evde Örgü Tavuk Peçetelik Yapımı


Peçetelikler evlerde çok sık kullanılmasa da her evde mutlaka birden fazla peçetelik bulunmaktadır. Bunları evinizin dekoruna ve düzenine göre sizler belirliyor ve doğru şekilde yapabiliyorsanız eğer el becerilerinizi başka örgüler için de kullanabilirsiniz demektir.

Evde örgü tavuk peçetelik yapımı ne kadar peçete koymak için kullanılsa da görseli ve yapılışı tatlı ve masum bir üründür. Normalde artık peçeteliklerin örülmediği ve fabrikaların her geçen gün örgü olarak başka modellerde ürettiği bilinmektedir. Fakat halen daha bunu gerçekleştiren kişiler de vardır ve peçetelik örmektedirler.

Eğer sizler de peçetelik örmek istiyorsanız teknikleri doğru okumanız gereklidir. Çünkü yapacağınız tek bir yanlış hepsini götürebilir. Evde örgü tavuk peçetelik yapımı için top şeklinde olup içi boş olan bir örgü yapınız daha sonrasında ise onun içini doldurarak tekrardan altından dikiniz.

Onu bir kenara koyarak kırmızı kumaşlardan ya da keçelerden tavuk yüzü için parçalar kesiniz. O işlemi de tamamladıktan sonra normal peçetelik örünüz. Peçeteliğin dik durması için her örgüsünün aynısından yaparak 2 katlı yapın ve arasına da karton koyunuz.

Normal peçetelik örme işlemi de sona erdikten sonra dilerseniz boncuklar yapıştırabilirsiniz. Daha önceden örmüş olduğunuz tavuk başını peçeteliğin ağız kısmının olduğu tarafa dikiniz. Eğer yapıştırıcı kullanırsanız belki yapıştırıcı sağlam bir şekilde tutmayabilir. Onu da diktikten sonra örgü modeli tavuk peçetelik tasarlamış oluyorsunuz.

evde-orgu-tavuk-pecetelik-yapimi
Evde Örgü Tavuk Peçetelik Yapımı

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*