Evde Oyun Hamuru Nasıl Yapılır


Kolay oyun hamuru yapımı

Evde oyun hamuru nasıl yapılır diyenler için altta detaylıca paylaştığımız içeriğimiz de yine oyun hamurundan yapılmış oyuncakların da örneklerine yer verdik. Birde detaylı anlatıma sahip video eklediğimiz yazımızı beğeneceğinizi düşünüyoruz. Sizde çocuklarınızla eğlenceli zaman geçirebilir ve bu güzel oyun hamurundan oyuncak çalışmalarını yapmayı öğrenebilirsiniz.

Çocukların en çok sevdiği oyuncakların başında şüphesiz oyun hamurları gelir. Piyasada satılan marka oyun hamurları da epey pahalı olunca, sizlere pratik bir şekilde evde çocuklarınız için yapabileceğiniz oyun hamuru tarifini hazırladık. Evde oyun hamuru nasıl yapılır? diye merak ediyorsanız, bu yazımda paylaşacağım anlatımlı çalışma çok işinize yarayacak.

Dışarıdan çocuklarınıza büyük paralar verip aldığınız oyun hamurlarının ne kadar sağlıksız olduğunu biliyorsunuzdur. Çünkü içinde katkı maddeleri, değişik kimyasallar vs. çeşitli içeriklerden oluşmaktadır. Fakat bu yazımda paylaşacağım anlatımlı videodan yararlanarak sizde çocuklarınıza organik ve sağlıklı oyun hamurları yapabilirsiniz.

Satın almış olsanız bile, çocuklar oynaya oynaya zamanla oyun hamurlarını oynanamaz hale getirebilirler. Bu da sürekli size oyun hamuru aldırmakla sonuçlanabilir. Tabi bu da bütçeyi aşacağı için sizlere bu güzel tarifi sunmak istiyoruz.

Çocuğunuza oyun hamuru yapmak için resimli anlatım ;

Malzemeler :

– 1 su bardağı un.
– yarım su bardağı tuz.
– yarım su bardağı su.
– gıda boyası.

evde-kolay-oyun-hamuru-yapimi
evde-kolay-oyun-hamuru-yapimi
evde-kolay-oyun-hamuru-yapimi2
evde-kolay-oyun-hamuru-yapimi2

Yapılışı :

– Derin bir kap içine suyun yarısını ve tuzu ekleyerek başlayın. Bu iki karışımın erimesi için biraz karıştırmanız gerekiyor. Tuzun tamamen çözülmesine de gerek yok…

– Unu hemen kabın içine ilave edin ve yoğurmaya başlayın. İstediğiniz kıvama göre 1 çorba kaşığı un eklemesi de yapabilirsiniz. Çok az miktarda gıda boyası ekleyip, yoğurmaya devam edin.

– Hazır hale getirdiğiniz oyun hamurunu buz dolabı poşetlerinde muhafaza edip kurumasını geciktirmelisiniz. Artık oyun hamurunuz hazır.

kaynak : https://www.youtube.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*