Evde Oyuncak Tavşan Yapımı


Nelerden oyuncak tavşan yapılır

Çocukların en çok sevdiği oyuncakların başında oyuncak tavşanlar gelir. Herneyden yapılırsa yapılsın bir çocuğa tavşan şeklinde bir şey verin hemen eline alıp oynamaya başlayacaktır. Ancak tavşan yaparken yumuşak ve örnek olarak havlumsu yapıda olanları tercih edin. Hatta oyuncak alırken de yumuşak malzemeli şeylere yönelin.

Bu gün sizlerle çocuklara evde oyuncak tavşan yapımıyla alakalı güzel bir çalışmanın nasıl yapılacağına ilişkin bir inceleme yapacağız. Hemen hemen herkes havluyu katlayarak 2 saniyede el yapımı kukla tavşan yapmasını bilir.

Bilmeyenler de az çok ne demek istediğimi anlamıştır. Nelerden oyuncak tavşan yapılır diyorsanız? ilk olarak havlu, varsa fazlalık kumaş, yünlü kumaş olursa iyi olur. Birde alttaki gibi bize bir kılavuz lazım.

Altta yer alan çalışmada oyuncak tavşan yapımıyla alakalı güzel bir örnek yer alıyor. Önce ana gövde sonra kulaklar yapılıp içi pamukla yada yünle doldurularak dikilmiş. Sizde kısa sürede çocuklara bu tür oyuncaklar yapabilirsiniz.

Yada çocuklara yapmak yerine evinizde süs olarak da kullanmak amaçlı yapıp süs niyetine kullanabilirsiniz. Ben süs niyetine kullanmayı tercih ettim. Bu tür güzel çalışmaları zaten oldum olası sevmişimdir. Kolay gelsin arkadaşlar.

evde-kolay-oyuncak-tavsan-yapimi
Evde Oyuncak Tavşan Yapımı

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*