Evde Paketleme İşi Veren Firmalar Hangileri?

 Ev Hanımları İçin Ek İş!

Bilindiği üzere ev hanımları, bütün günlerini ev işleri ile ilgilenerek geçiriyorlar. Biz de bu yazımızda evde paketleme işi ve bu işin ev hanımları üzerindeki etkilerinden bahsedeceğiz.

Evde Paketleme İşinin Amacı

Evde paketleme adı ile anılan işi İŞKUR, ev hanımlarına yönelik olarak hazırlamıştır. Bu iş ile ev hanımlarını günlük monotonluklarından kurtarmayı amaçlamıştır. Ayrıca ev hanımları bu işten kazanacakları gelir ile ev masraflarına da destek olabilmektedirler.

Evde Paketleme Isi

Kabaca bir genelleme yapacak olursak ev hanımları, çoğunlukla evde kalır ve ev işleri ile ilgilenirler. Nedir bu ev işleri? Yemek yapmak, evi süpürmek, evi temizlemek, çamaşır yıkamak, bulaşık yıkamak vb. Her gün rutin olarak yapılan bu işler, bir süre sonra hanımlarda sosyal anksiyeteye sebebiyet vermektedir. Sosyal olarak hiçbir işe yaramadıklarını düşünmeye başlarlar. Bunun bir sonucu olarak da kendilerini tamamen ev işlerine adayıp, evlerinden çıkmamaya başlarlar. Çoğu ev hanımı, bu işlere bağımlı olduklarının farkında bile değildir üstelik.

Evde paketleme işi, hanımlara yalnızca ev işleri haricinde bir uğraş vermemektedir. Buna ek olarak para kazanmalarını da sağlamaktadır. Böylece bir işe yaradıklarını hisseder, özgüvenlerini yeniden kazanırlar. Dolayısıyla bu işi yalnızca bir iş olarak görmemek gerekir. Bir işten daha fazlası, sosyal bir proje olarak değerlendirmek gerekir.

Evde Paketleme Isi 1

İş Veren Firmalar

Proje kapsamında firmalar, ev hanımlarına paketlemeleri için çeşitli ürünler verirler. Örneğin sabun, nikah şekeri, bardak altlığı ve tel toka, bu ürünlerden bazılarıdır. Bu şekilde günlük 4-5 saatlik bir çalışma sonucunda ayda yaklaşık 1.000 TL kazanmaları mümkündür. Ancak bu tutarın 6.000’i bulduğu da görülmektedir.

Paketleme işini verenler çoğunlukla şöyledir:

  • Tekstil atölyeleri
  • Plastik ve ambalaj üreticileri
  • Kimya sanayi fabrikaları
  • Yedek parça üreticileri
  • Tütün fabrikaları

Evde Paketleme İşi

Özellikle tekstil atölyeleri bu işin en yoğun dağıtıcılarıdır. Yaşadığınız yerin yakınlarındaki bir tekstil atölyesine gidip evde paketleme işi yapmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Bu şekilde iş bulmanız oldukça kolay olacaktır. Ayrıca düğün, nikah, sünnet ve kına davetiyeleri ile uğraşan firmalara da başvurabilirsiniz. Bu firmalarda davetiyeleri katlamak ve paketlemek için iş bulma şansınız oldukça yüksektir.

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu