Evde Paketleme İşi | Ek İş İmkanları

Belki de en rahat ve en konforlu iş alanları, evlerimizdir. Evlerimizde yapabileceğimiz ek iş fırsatları, hepimize cazip gelmektedir. Evde paketleme işi sayesinde, evinizden 1 adım dahi uzaklaşmadan, kendinize ek gelir oluşturabilirsiniz. Fakat, ek gelirinizi oluştururken dolandırıcılara dikkat etmelisiniz.

Evde paketleme işi adı altında, sizlerden para talep eden kişilere ödeme yapmayınız. X lira verirseniz sizlere bu işi ayarlarız gibi bir yaklaşım, bu sektörde söz konusu değildir. Yine bu tarz kişiler ile T.C kimlik numaranızı ve benzeri kimlik bilgilerinizi de paylaşmayınız. Yalnızca güvendiğiniz kişi ve kurumlar ile iş yapınız.

Evde Ek İş Paketleme Nasıl Ortaya Çıktı?

evde ek iş paketleme

Yurtdışında hali hazırda olan paketleme işleri, pandemi nedeniyle evlere sipariş sayısı artan ülkemizde de ortaya çıktı. Evde ek iş paketleme fırsatlarıyla pek çok insan kendine ek bir gelir oluşturmayı başardı. Oluşan ek gelirin ardından, kimi kişiler tam zamanlı paketleme yaparak bu işi full time yapmaya başladı.

Evde ek iş paketleme hizmetleri, artan eve siparişler sonrasında yoğun ilgi gördü. Firmalar, işletmeler ve benzeri kurumlar evde paketleme yapabilecek işçi arayışına girdiler. Azımsanmayacak sayıda kişi evde paketleme sayesinde, kendisine gelir oluşturdu. Yine de, paketleme sektörünün hala işçi ihtiyacı bulunmakta.

Bu ihtiyacı karşılamak için ise ek gelir isteyen kimseler, genellikle paketleme işlerine yönelmektedirler. Paketleme işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız, muhakkak sizlerde konunun geri kalanını okumalısınız.

Evde Paketleme İş İlanları

Evlerinizde paketleme yapabilmeniz için, iş ilanlarını karıştırmanız gerekebilir. En güzel iş ilanlarını Facebook ve benzeri sosyal medyalardan bulabilirsiniz. Evde paketleme iş ilanları bulabileceğiniz tüm adresler:

 • Şirketlerin web sitelerini ziyaret ederek iş ilanlarını kontrol edebilirsiniz.
 • Gazetelerde yer alan “iş ilanları” bölümünü kontrol etmenizde de fayda var.
 • Facebook’ta yer alan evde paketleme gruplarına kayıt olup, yeni işlerden haberdar olabilirsiniz.
 • Yakın çevrenizde yer alan restoran, giyim mağazası ve benzeri yerlere gidip, paketleme elemanı ihtiyaçları olup olmadığını sorabilirsiniz.
 • İŞKUR’un kendi sayfasından, paketleme şehrinizde sizlere uygun paketleme işi olup olmadığını kontrol edin.

İş İlanı Seçerken Muhakkak Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Aradığınız ilanı bulduktan sonra, dolandırılmamak adına çok dikkatli olmanız lazım. Evde paketleme iş ilanları adı altında, kimi dolandırıcılar hem sizlerin parasını çalıp hem de sosyal medya hesaplarınıza sızabilir. Dolandırılmamak için yapabilecekleriniz ve dikkat etmeniz gerekenler:

 • Evde paketleme modeline sahip olan işlerde, önceden karşı tarafa herhangi bir ücret ödemek zorunda değilsiniz.
 • Eğer, karşı taraf sizlerden ücret talep ediyorsa reddedin.
 • Karşı taraf, sizlere güven vermiyorsa kimlik bilgilerinizi veya kişisel bilgilerinizi paylaşmayın.
 • Çalışacağınız yerin fiziksel adresine giderek irtibata geçmeniz de oldukça sağlıklı olacaktır.

İŞKUR Evde Paketleme İş İlanları Başvurusu Nasıl Yapılır?

Buraya tıklayarak İŞKUR’un resmi sayfasını açıyoruz. Açtığımız sayfada gerekli bölümleri doldurarak devam ediyoruz. Doldurulması gereken bilgiler ise:

 • Çalışma yeri (Yurt içi veya Yurtdışı) olarak belirliyoruz.
 • Hangi ilde oturuyorsak o ili seçiyoruz.
 • Ardından ilçemizi belirtiyoruz. (Tüm ilçeler seçeneğinin kalmasının mahsuru yoktur.)
 • Meslek alanında “Paketleme işçisi” otomatik olarak geliyor.
 • Ardından “Ara” butonuna basarak kendimize uygun olan ilanları listeliyoruz.

evde paketleme iş ilanları

Evde paketleme iş ilanları konusunda, en güvenebileceğiniz kaynaklar arasında İŞKUR’un yer aldığını unutmayın. İŞKUR’dan ulaşsanız bile, sizlerden para talep edilirse herhangi bir ödeme yapmamanızı tavsiye ederiz.

Evde Paketleme İşi Yapılabilecek Sektörler | İş İmkanları

Evde paketleme hizmeti sunabileceğiniz bazı sektörüler bulunmaktadır. Bu sektörler ile ilgili detaylı bilgiyi, bu alt başlıkta sizlere vereceğiz. Başlıca evde paketleme işi yapabileceğiniz sektörler:

1)     Kına Paketleme İşi

Ek iş olarak yapabileceğiniz kına paketleme işi sayesinde, kendinize ciddi gelirler oluşturabilirsiniz. Kına sektöründe iş ilanı bulamıyorsanız, doğrudan kına üreticileri ile konuşarak kendinize yeni olanaklar sağlayabilirsiniz.

Kına üreticisi, paketlenmek üzere belirli ağırlıkta kınayı, sizlerin tarafına iletecektir. Paket teslim almaya gelince de, ağırlık ölçümü yaparak eksik olup olmadığını kontrol edebilir. Veya belirli sayıda paket talep ettiyse sayım yaparak da, eksik olup olmadığını kontrol edebilir.

2)     Boncuk Paketleme İşi

Tesbih takı ve benzeri pek çok eşyanın yapımında boncuk kullanılmaktadır. Boncuklar ise paketler halinde satın alındığından dolayı, boncuk paketleme işinde büyük eleman gereksinimleri oluşabilir. Evde paketleme işi arayışındaysanız, boncuk üreten kimselerden iş talep edebilirsiniz.

3)     Çivi ve Vida Paketleme İşi

Çivi veya vida hemen hemen her evde ihtiyaç duyulan malzemeler arasında yer almaktadır. Bu alanlarda ise büyük ölçüde paketleme elemanına ihtiyaç duyulur. Paketleme eleman ihtiyacını karşılamak adına, kimi zaman evden paketleme yapılacak kişiler ile çalışılır. Eğer, sizlerde evde ek iş paketleme yapmak istiyorsanız, ilanlara göz gezdirebilirsiniz.

En güvenilir ilanları bulabileceğiniz yer; İŞKUR’un kendi sitesidir. Metnimizin yukarısında, İŞKUR’dan nasıl arama yapabileceğinizi anlattık.

4)     Tütsü Paketleme İşi

Güzel kokular ile ortamın ambiyansına farklı hava katabilen tütsüler de, evde paketleyerek para kazanabileceğiniz bir diğer materyal. Tütsü paketleme işinde, paket içerisinde olacak tütsü sayısı belirlidir. Ücretlerin ise paket miktarı başına ödeneceğini düşünüyoruz.

Aksi durumlar ile karşı karşıya kalırsanız veya karşı tarafa olan güveninizi yitirirseniz, iletişimi kesmenizi sizlere tavsiye ederiz. Evde paketleme işi seçiminizi güvenilir firmalardan yana yapmanız oldukça önemlidir. Kalitesiz firmalar ve kalitesiz insanlar sizlerin emeğini suistimal edecektir. Emeğinizin suistimal edilmemesi için, kişisel verilerinizin güvenliğine önem vermelisiniz.

5)     Telefon Kılıfı Paketleme İşi

Paketleme işlerini, kolaylık bakımından sıralayacak olsaydık muhtemelen telefon kılıfı paketleme, en kolay işlerin başında gelirdi. Hem kolay hem de hızlı biçimde paketleme yapabileceğiniz bu iş için, telefon kılıf üreticileri ile doğrudan irtibata geçebilirsiniz.

Evde paketleme işi haricinde, mağazada paketleme ve benzeri iş tekliflerde size uygun geliyorsa iş olanağınız artar.

Evde Paketleme İşi Veren Firmaların Telefon Numaraları

evde paketleme işi veren firmaların telefon numaraları

İş yerlerinin telefon numaralarından, bizzat iş yeri sahipleri veya yetkili kişiler ile görüşebilirsiniz. Evde paketleme işi veren firmaların telefon numaraları hakkında bilgi almak istiyorsanız, İŞKUR’da çıkan seçeneklere göz atabilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz, kimin ile görüşme yaptığınızı bilmediğiniz numaraları aramamanızdır.

İnternet üzerinde bazı sitelerde, evde paketleme işi veren firmaların telefon numaraları başlığında yazılar yayımlanmaktadır. Ne yazık ki, bu numaraların ait olduğu kurum tespit edilemediği müddetçe, dolandırılma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İş ararken kötü bir olay yaşamak istemiyorsanız, güvenmediğiniz numaraları kesinlikle aramayınız.

Ayrıcı paketleme işi haricinde, evde oturduğunuz yerden (internet üzerinden) yapabileceğiniz pek çok farklı iş bulunmaktadır. Buraya tıklayarak sizleri ne gibi fırsatlar beklediğini kontrol edebilirsiniz.

Sosyal medya ile aranız iyiyse TikTok’tan para kazanma yazımıza da göz gezdirebilirsiniz. TikTok üzerinden kazanacağınız parayla geçiminizi sağlamanın yanı sıra, lüks bir hayat elde etmeniz de mümkün.

Daha fazla iş fikri istiyorsanız, 10 tane harika iş fikri için buraya tıklayabilirsiniz.

Evde paketleme işi ve daha fazla iş olanağı için, web sitemizi takip etmeyi unutmayınız. Sizlere her gün yeni iş olanakları sunacağımız sitemizi takip ederseniz, kendinize rahatlıkla ek gelir oluşturabilirsiniz.

Etkili biçimde para kazandıran yöntemler için buraya tıklayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu