Evde Ponpon Yorgan Yapımı

Günümüzdeki yatak örtüleri ya da yorgan takımları gibi kullanışı fazla olan ürünleri üreten firmalar hemen hemen aynı tasarımdaki ürünleri üretmektedir. Bu üretilenlerin fiyatlarının değişiklik gösterme sebebi ise kalite farkıdır. Bu kalite farkından daha farklı bir etki yapmak istiyorsanız eğer öğreneceğiniz bilgiler doğrultusunda daha farklı yatak örtüsü ya da yorgan tasarlayabilirsiniz.

Üstelik çok fazla masraf yapmadan tamamen sizlerin zevkine göre tasarlayabilirsiniz. Evde ponpon yorgan yapımı tarifi sayesinde dilerseniz kendiniz ya da yakınınız için eşi benzeri olmayan bir yorgan tasarlayabilirsiniz. El becerilerinizi geliştirebilir ve dilerseniz bunu ticarete bile dökebilirsiniz. Ponpon yorgan yaparken hayal gücünüzü geliştirebilir ve düşüncelerinizde hayallerinizdeki yorganı yapabilirsiniz.

Boş vakitlerinizi bu şekilde değerlendirebilirsiniz. İlk olarak kullanmadığınız ya da satın alacağınız kumaşları kare çeklinde biraz büyük olmak şartı ile kesiniz. Kesme işlemini gerçekleştirdikten sora tam ortasına diğerleri ile aynı olacak şekilde de pamuk yerleştiriniz. Pamuklardan sonra kumaşı dikiniz.

Bu işlemi tekrarlayınız ve tekrarladıktan sonra kullandığınız ya da kullanmadığınız yorganın üzerinde tek tek ve yan yana dikmeye başlayınız. Evde ponpon yorgan yapımı bu kadar basit ve kolay bir işlemdir.

Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman nasıl bir tasarım istediğiniz tamamen sizlerin zevkine kalmıştır. Dilediğiniz şekilde tasarlayıp dikme işlemini yaptıktan sonra ortaya ponpon yorgan dikimi işlemini gerçekleştirmiş ve kendi ellerinizle tasarlanmış bir ürün koymuş olursunuz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evde Ponpon Yorgan Yapımı için yorumda bulun

    Evde Ponpon Yorgan Yapımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Ponpon Yorgan Yapımı için ilk yorumu yapabilirsin.