EVDE PROJEKSİYON CİHAZI YAPIMI

Evde Projeksiyon Cihazı Yapımı

Yıllar öncesinde sinemaların şehirlerde bol olduğu ve büyük ekran televizyonların şimdiki kadar yaygın olmadığı zamanlarda insanların ayda ya da hafta 1 kez gittikleri dev ekran sinemada film izlerlerdi. Fakat günümüzde istediğiniz çözünürlük ve ekran büyüklüğüne sahip olan televizyonlar vardır.

Bunun yanı sıra projeksiyon cihazları da yaygın bir durumda kullanılmaktadır. Eğer sizler de evinizde ya da iş yerinizde keyifli bir şekilde televizyon izlemek ve odanızın bir duvarını tamamen televizyona dönüştürmek için artık ağır ve çok elektrik harcayan cihazları satın almanıza maddi anlamda da kendini zora sokmanıza gerek yoktur.

Evde projeksiyon cihazı yapımı için gerekli malzemeleri ve yapılması gerekenleri not alınız. Malzemeleri eksiksiz bulmalısınız. Evde projeksiyon yapmanız için küçük şeyleri büyük olarak görmemize yarayan büyüteçlerden elinizde 2 ya da adet bulunması gerekmektedir.

Eğer sadece cam olarak bulabilirseniz bu sizlerin işini daha da çok kolaylaştıracaktır. Evde projeksiyon cihazı yapımı çok vaktinizi almayan bir o kadar da basit bir şekilde gerçekleştirilen bir işlemdir. Gerekli olan malzemeler boş bir ayakkabı kutusu, büyüteç ve makastır.

Büyütecin ölçüleri ile eş değer olacak şekilde ayakkabı kutusunun yan tarafına delik açınız ve büyüteci yerleştiriniz daha sonrasında telefonunuzu kutunun içerisine yerleştirerek büyüteç ile aynı hizaya getiriniz. Artık sizler de kendi eviniz ya da iş yeriniz için projeksiyon cihazı elde etmiş bulunmaktasınız.

EVDE PROJEKSİYON CİHAZI YAPIMI

EVDE PROJEKSİYON CİHAZI YAPIMI

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. EVDE PROJEKSİYON CİHAZI YAPIMI EVDE PROJEKSİYON CİHAZI YAPIMI için yorumda bulun

    EVDE PROJEKSİYON CİHAZI YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak EVDE PROJEKSİYON CİHAZI YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.