Evde Renkli Patlamış Mısır Yapımı

Evde Renkli Patlamış Mısır Yapımı

2017-2018 yılı ile birlikte artık bazı gıda ürünlerinin renkli bir şekilde kullanılması birçok kişinin dikkatini çekmiş ve denek istedikleri de açık bir şekilde ortaya koymuştur. Bunların içerisinde de renkli patlamış mısırlar vardır.

Gıda boyaları ile yapılan bu patlamış mısırlar normal mısır yapımı şeklindedir ve sizleri de yapım aşamasında zorlamayacaktır. Film izlerken ya da dizi izlerken yemesi keyifli olan patlamış mısırların artık renklisin yaparak daha değişik bir ortam yaratabilirsiniz.

Evde renkli patlamış mısır yapımı için ekstran ihtiyacınız olacak tek şey gıda boyasıdır. Onun dışında her zamanki gibi yaptığınız mısır patlatma için kullanılan malzemeler olacaktır. Bu malzemeler, de tamamlayıp verilen talimatları yaptığınız sürece güzel ve keyifli vakit geçirirken renkli mısırlarını doya doya yiyebilirsiniz.

Bir kere denedikten sonra devamı geleceği için bu sizleri de misafirlerinizi de keyifli kılacaktır. Örneğin herhangi bir zaman diliminde misafirinizle mısır yemek istediğiniz zaman renkli patlamış mısır yemek her iki taraf için de farklı bir anı olarak kalacaktır.

Evde renkli patlamış mısır yapımı için bir adet gıda boyası dilediğiniz kadar mısır, tuz ve yağ gereklidir. Gıda boyalarını henüz patlamış olan mısır çekirdeklerinin üzerlerine dökünüz ve hepsini gıda boyası ile kaplayınız bu işlemi gerçekleştirdikten sonra mısırlarınızı patlatmaya başlayabilirsiniz.

Mısırlarınız patladığında renkli patlamış mısır elde etmiş olursunuz. Renkli patlamış mısırların rengini gıda boyasına göre değiştirebilirsiniz.

evde-renkli-patlamis-misir-yapimi-tarifi

Evde Renkli Patlamış Mısır Yapımı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evde Renkli Patlamış Mısır Yapımı için yorumda bulun

    Evde Renkli Patlamış Mısır Yapımı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Renkli Patlamış Mısır Yapımı için ilk yorumu yapabilirsin.