EVDE RESİMLİ TABLOLAR YAPMAK


Evde yapılabilecek el becerilerinin arasında evde resimli tablo yapmak en keyifli çalışmalar olarak görülebilir. Kişilerin hayal güçlerini sınırsızca kullanabilmesine olanak tanıyan bu uygulamalar sayesinde birbirinden şık tablolar tasarlamak olasıdır. Yapıştırmak ve boyamak yolları kullanmak mümkündür.

Çeşitli örgü motifler de bir araya getirilerek çok şık dekoratif tablolar yaratılabilir. Tablo uygulamalarında insanlar akıllarından geçen her türlü tasarımı hayata geçirebilirler ve böylece evleri için özgün tablolar hazırlayabilirler. El işlerine yatkın kişiler evde resimli tablolar yapmak isterlerse diledikleri uygulama metodunu seçebilirler.

Boyanarak tablo yapmaya karar verildiyse kalın bir karton, renkli bant ve suluboya yeterli olacaktır. Boyanmak istenen zemin için bir tasarım belirlenir. Ortaya çıkarılmak istenen desen karton üzerine çizilip ardından boyanabilir. Çeşitli geometrik desenler ile bir çalışma yapmak ve çeşitli renklerle bu desenleri ortaya çıkarmak hedeflenmişse bant kullanımı çok faydalı olacaktır. Bant yapıştırarak istenen geometrik desenler ortaya çıkarılır.

Bu bantların içi farklı renklerde boyanır. Boya kuruduktan sonra bantlar çıkarıldığında geometrik desenler beyaz şeritlerle birbirinden ayrılmış olur. Aynı işlem farklı renklerde çeşitli kumaşların yapıştırılmasıyla da gerçekleştirilebilir. El örgüsü motiflerin yapıştırılmasıyla sıra dışı tablolar elde etmek mümkündür.

Alternatifi çok olan bu çalışma insanların kendilerini el becerilerini kullanarak ifade edebilmesi için çok zevkli bir alternatiftir. İnternet üzerinde hayal gücünün gelişmesine olanak tanıyan çok farklı uygulamalar vardır ve bu uygulamalardan esinlenerek kişiler kendi tablolarını tasarlayabilir.

evde-resimli-tablolar-yapmak
EVDE RESİMLİ TABLOLAR YAPMAK

source : pekmarifetli.com

2 Comments on EVDE RESİMLİ TABLOLAR YAPMAK

  1. Zeyzey çok teşekkür ederiz. Ancak çoğunu biz yapmıyoruz. Yapılan çalışmaları araştırıp, bizde nasıl yaparız diye sizlere ve değerli ziyaretçilerimize aktarmaya çalışıyoruz. Bazılarını benim evde yaptığım veya denediğim doğrudur. Ancak tümünü yaptığım söylenemez. Internet ortamında yeni ve farklı çalışmaları buldukça paylaşıyorum. Hem seviyorum yeni bir şeyler keşfetmeyi, hemde sizin tarafınızdan böyle beğenilmesi beni daha çok araştırmaya itiyor. Teşekkürler tekrar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*