Evde Sıvı Mumdan Gül Şeklinde Mumluk Yapmak


Evde kolay yapabileceğiniz harika bir mumluk çalışmasını bu yazımda sizlere resimli anlatım şeklinde paylaştım. Evde kolay mumluk yapmak için daha önce de çeşitli çalışmalar paylaşmıştım. Sizde resimli anlatımdaki adımları uygulayarak kolay bir şekilde gül şeklinde mumluklar yapabilirsiniz. Bu çalışmayı yapıp satabileceğinizi de söyleyebilirim. Yapımı kolay ve eğlenceli olan çalışmanın anlatımı detaylarıyla birlikte resimlerde bulunuyor.

Yapmanız gereken sırasıyla adımları uygulamak ve evinizde eğlenerek bu güzel çalışmayı yapmak. İlk olarak beyaz mum çubuklarını bıçak ile küçük küçük tıraşlayarak bir tabağın içine sıvı haline getirmek için doğramalısınız. Ardından kırmızı veya pembe pastel boyadan sıvı mum malzemesine eklemek için yine küçük küçük traşlayabilirsiniz. İki malzemeyi eritip karıştırdıktan sonra gülün rengini ortaya çıkartmış olacaksınız.

Ardından erittiğiniz sıvı mum malzemesini yaprak yapmak için bir yere döküp, hafif soğuduktan sonra elinizle yaprak şeklini almasını sağlayın. Sonrası ise resimli anlatımdaki gibi ip geçirip, donmasını beklemeniz yeterli olacaktır. Şimdi sizleri sıvı mumdan gül şeklinde mumluk yapmak için resimli anlatımla baş başa bırakıyorum. Kolay gelsin.

evde-sivi-mumdan-gul-seklinde-mumluk-yapmak

Çalışmanın sonunda gördüğünüz gibi sıvı mumdan gül şeklinde harika mumluk yapılmış. Sizde bu çalışmayı yapabilirsiniz. İlk başta zor gibi gelebilir. Ancak aşamaları geçtikçe sonuca hızla yaklaştığınızı göreceksiniz. Kolay bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Benzer çalışmaları bu yazımın hemen altında benzer yazılar bölümünde bulabilirsiniz. Evde güzel mumluk yapmak isteyenler bu güzel çalışmadan yararlanabilirler. Kolay gelsin.

source : http://stylowi.pl/40991849

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*