Evde Tığ İle Katmerli Gül Nasıl Yapılır?

Evde Tığ İle Katmerli Gül Nasıl Yapılır?

Örgü işi yapmak istiyor ya da kendinizi geliştirmek istiyorsanız sizler de daha fazla geç kalmadan hemen iğne oyaları hakkında bilgi alabilirsiniz. Birçok iğne oyası modeli bulunmaktadır bu modellerin yapılma şekilleri ve bir o kadar farklı iğneleri vardır.

Tığ ile yapılan modeller genellikle büyüklerimiz evinde gördüğümüz masa televizyon gibi eşyaların üzerindeki görsel amaçlı süslerdir. Tığ ile yapılan desenli ya da düz örgülerin farklı isimleri de vardır. Evde tığ ile katmerli gül yapılışı basit ve en kolay olan örgüler arasında yere almaktadır.

Tığ ile yapılan şekilli örgüler daha estetik durmaktadır. Örneğin tığ ile Yapılan katmerli gül modelini şapkanıza dikerek ya da ceketinize dikerek şekil kazandırabilir ve farklı bir model elde edebilirsiniz. Katmerli gül yapmak için ilk olarak yapmak istediğiniz ipin rengini belirlemeniz gereklidir.

Daha sonrasında ise rengi belli olduğunda tığ ile saç örgüsü tarzında ince ince örmeye başlamalısınız. Düz örgü elde ettiğinizde iki tanesini yan yana olacak şekilde oval olarak örmeye başlayınız. Bu örme işlemi de bittikten sonra gül şeklini vererek en altından dikiniz.

Evde tığ ile katmerli gül yapılışı bu kadar basit ver kolay bir işlemdir. Bu elde ettiğiniz güllerden eviniz için dekor kıyafetleriniz için model yapabilirsiniz. Farklı modeller denemek istiyorsanız eğer internet üzerinden araştırma yaparak da aklınızda model fikirleri bulundurabilirsiniz.

evde-tig-ile-katmerli-gul-yapimi

Evde Tığ İle Katmerli Gül Nasıl Yapılır?

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evde Tığ İle Katmerli Gül Nasıl Yapılır? için yorumda bulun

    Evde Tığ İle Katmerli Gül Nasıl Yapılır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evde Tığ İle Katmerli Gül Nasıl Yapılır? için ilk yorumu yapabilirsin.