Evde Tuvalet Kağıdı Rulosundan Uçak Yapımı


Evde Tuvalet Kağıdı Rulosundan Uçak Yapımı

Evde kartondan yapılan oyuncak çalışmalarını sıkça paylaşmaya çalışıyorum. Çünkü birçok aile bu tür çalışmalar ile hem eğleniyor. Hem de çocuklarına basit oyuncaklar yapıp severek oynamalarını sağlayabiliyorlar. Oyuncak markalarına baktığımızda epey pahalı oyuncakların olduğunu görüyoruz.

Ancak şunu belirtmeliyim, çocuklara çok pahalı bir oyuncak alsanız bile kağıttan veya kartondan bir oyuncak önüne koyduğunuzda, hemen o pahalı oyuncağı unutacaktır. Bu yüzden bu tür çalışmaların her aile tarafından bilinmesi ve yapılması önemlidir.

Çocuklarda bitmek bilmeyen bir oyuncak aşkı bulunmaktadır. Bu yüzden her gün babalar evine oyuncak alıp gitmektense, evlerinde bir pazar günü bu güzel çalışmaları yaparak çocuklarını mutlu edebilirler. Yapımı oldukça kolay olan bu çalışma tuvalet kağıdı rulosundan yapılmaktadır. Yine kartonda kullanabilirsiniz. Kartondan oyuncak yapımı ile ilgili diğer çalışmaları sitemizde yer alan karton kağıt kategorisinde bulabilirsiniz.

Olabildiğince çalışmaların resimli anlatımları ile videolu anlatımlarını paylaşmaya çalışıyorum. Bu sayede aileler evlerinde çocuklarıyla veya çocuklarına bu güzel çalışmaları kolaylıkla yapabilmelerini sağlamış oluyoruz. Oyuncak çalışmaları benim de her zaman hoşuma giden ve paylaşmaktan zevk aldığım içeriklerden birisidir. Sitemizde yer alan oyuncak kategorisinde sıkça değişik ve güzel oyuncakların yapılışını gösteren çalışmaları paylaşıyorum.

Bu yazımda da yine sizlere kağıt karton çalışması paylaştım ve yapımı oldukça kolay olan bu güzel projenin yapılışını gösteren birkaç resimli anlatımı ise altta sizlere sundum. Resimli anlatımlara bakarak aynı çalışmayı sizde evinizde yapabilirsiniz.

Malzemeler ;

  • karton veya tuvalet kağıdı rulosu.
  • yapıştırıcı.
  • boya.
  • makas.

Tüm bu malzemeleri bir araya getirdikten sonra yapımına başlayabilirsiniz. Resimli anlatımda gösterilen adımları takip ederek kartondan uçak çalışmasını yapabilir ve çocuklarınıza bu güzel oyuncağı yapıp oynamaları için ellerine verebilirsiniz. Kağıt yani kartondan olacağı için oyuncağın kırılma veya bozulma şansı yüksek olacaktır. Ancak yapımı kolay olduğu için çocuklarınıza bu güzel çalışmayı tekrar tekrar yapabileceğinizi de unutmayın. Kolay gelsin.

Maket uçak oyuncak çalışmasını normal kartondan da yapabilirsiniz. Genelde bu tür çalışmaları tuvalet kağıdı rulosundan yapılışını paylaştığım için bu yazıma da tuvalet kağıdından uçak yapılışı adını vermiş oldum. Yapımında zorlanacağınızı zannetmiyorum. Üstteki şablonu çıkartıp, boyama işlemini yaptıktan hemen sonra birleştirip, kartondan uçak oyuncak çalışmasını tamamlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

1 Comment on Evde Tuvalet Kağıdı Rulosundan Uçak Yapımı

  1. 2 aylık oğlum var. Kısmetse büyüdüğünde onunla beraber tuvalet kağıdı rulosundan karton uçak yapabileceğiz :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*