Evde Uçan Balon Nasıl Yapılır?


Evde Uçan Balon Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere evde uçan balon nasıl yapılır? onu paylaşacağız. Öncelikle helyum olmadan hiçbir balonu kolay kolay uçurmanız mümkün olmaz. Ancak yapacağınız balonu bildiğimiz dilek fenerlerinin mantığı ile yaparsanız ancak ve ancak o zaman uçabilirler. Evde kolay uçan balon yapmak istiyorsanız en basiti helyum gaz alıp, balonu helyum gazı ile şişirmektir. Bu sayede evde uçan balon yapabilirsiniz. Ancak bu yazımda sizlere paylaşacağım 2 farklı çalışmada helyum gazı kullanılmadan evde uçan balon yapılışını anlatmaya çalışmışlar.

Belki yapabilirsiniz, ancak yapımı biraz zor gibi gözüküyor. Fakat evde uçan balon yapmak için çocuklarınıza söz verdiyseniz, çaktırmadan helyum gazı alıp, balonu şişirirken birazcık helyum gazı ile şişirmeniz sayesinde evde uçan balon yapmış olacaksınız. Ancak evde uçan balon yapmak o kadar da kolay değil. Helyumsuz bu iş biraz zor gibi… ancak paylaşacağım iki çalışma sayesinde sizde evde uçan balon yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Paylaşacağımız 2 videoda sizlere farklı iki çalışmayı göstereceğiz. Bu videolarından birinde dilek feneri mantığı ile balonumsu bir poşeti uçuran adamla karşılaşacaksınız. Diğer videoda ise karbonat ve sirke karışımı ile balon uçurmayı deneyen bir mucidi izleyeceksiniz.

 

Eğer denediyseniz ve sonuç başarılı ise lütfen bize yazın…

Luftballons – air balloon – ballons

4 Comments on Evde Uçan Balon Nasıl Yapılır?

  1. Uçmuyor çünkü tepkime sonrası oluşan karbondioksit gazı hafif bir gaz değil. Uçması için güvenli olan helyum ya da yanıcı olan hidrojen gazıyla şişirilmesi gerekir.

  2. bu bilgiyi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. ziyaretçilerimiz de sizin paylaşımınızdan yararlanacaklardır. teşekkürler.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*