Evde Yumurta Kolisinden Dekoratif Tablo Yapımı – Resimli Anlatım

Yumurta kolileri boşa çıktığında yeniden değerlendirilebilecek ürünler arasında bulunmaktadır. Çeşitli çiçek motifleri ve daha pek çok dekoratif desen ortaya çıkarmak mümkündür. Bu motiflerin evde yumurta kolisinden dekoratif tablo yapımı resimli anlatım üzerinde kullanılabilmekte ve ortaya çok şık tablolar çıkmaktadır.

Ev kadınlarının atıl olan malzemeleri tekrar değerlendirerek ortaya çok farklı ürünler çıkarması ne kadar yetenekli olduklarının da bir kanıtıdır. Yumurta her eve giren bir malzemedir. Yumurta kartonları kullanılarak çok şık dekoratif ürünler tasarlanabilmektedir ve evde yumurta kolisinden dekoratif tablo yapımı resimli anlatım bunların arasında yer almaktadır.

Çok az malzeme ile hazırlanan bu tablolar evlerin duvarlarını renklendirecektir. Yumurta kutusu, makas, sprey boya, yapıştırıcı ve tablo malzemeleri bu çalışmanın yapılabilmesi için yeterli olmaktadır. Yumurta kolisinin dip kısımları kesilerek tablo tertibatına yapıştırıldıktan sonra üzerine dilenen çalışma yapılabilir. Yumurta kolileri büzüştürerek farklı şekillerde de kullanılabilir ve dilenen renklerde boyanabilir.

Son derece keyifli olan bu çalışmada kadınlar hayal güçlerini kullanarak çok değişik tablolar yaratabilirler. Yumurta kolileri değerlendirilerek çiçek, kapı süsü, ayna çerçevesi, çeşitli hayvan figürleri de oluşturmak mümkündür ve internet üzerinde yer alan tariflerden yararlanmak mümkündür.

Yumurta kolisinden tablo yapımının detaylı anlatımları ve tablo örnekleri de hobi sayfalarında bulunmaktadır. Yumurta kolisi kullanılarak yapılan çalışmalar hem eğlendirecek hem de bu çalışmaları yapanlara atıl ürünlerin değerlendirilmesinin hazzını yaşatacaktır.

Karton Tisch – table de carton – cardboard table

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. nermin dedi ki:

    merhaba. yumurta gplisinden yapılanları hangi boya ile boyayabilirim?

  2. Nuray dedi ki:

    yapı marketten temin edebilirsiniz nermin hanım, sprey boya türünden alacaksınız.