FARKLI OYA MODELLERİ

Oya-Modelleri

Farklı oya modelleri için çiçek ve yaprak şekilleri

Yazma kenarları için farklı oya modelleri arıyorsanız eğer bugün sizler için birkaç tane farklı model buldum. Yabancı sitelerden aldığım bu oya modellerini sizler yaptığınız yazma kenarlarından kullanabilirsiniz.

  

Oya modelleri olarak yapabileceğiniz bu modeller kat kat işlenmiş. Özellikle kırmızı renkte olan oya modeli çok hoş olmuş. Kat kat işlenen bu modeller farklı renklerde yapılarak yanlarına eklenen yaprak modeller ile yazma kenarlarında çok şık duracaktır.

 

Yine farklı oya modelleri olarak bu modellerden de yapabilirsiniz. Yıldız çiçekli model hem çok farklı hem de çok hoş durmuş. İlk model de ise yine oya yapımında oldukça fazla kullanılan halkalar kullanılmış.

Oya modelleri içerisine ekleyeceğiniz farklı birkaç yaprak modelini de sizlere göstermek istiyorum. Bu modellerin yapımları da çok basit. Yazma kenarları için yapacağınız farklı oya modellerinde bu yaprakları kullanabilirsiniz.

Bu şekilde yapacağını lale modelleri de yazma kenarlarında çok şık  duracaktır. Bu modelde lalenin dal kısımları ile birlikte yapılmış. Bu şekilde bir model zor olabilir ama deneyebilirsiniz.

Yazma kenarı yapacağınız zaman burada gösterdiğimiz çiçekli oya modellerini farklı renklerde yaparak kullanabilirsiniz. Yazmanın içindeki desenlere göre yukarıdaki çiçek modellerinden birini seçebilirsiniz.

Yazma kenarlarına oya yaparken buradaki oya modellerini tek renk yaparak ekleyebileceğiniz gibi farklı renklerde de yapabilirsiniz. Yazmanın içindeki renklere göre çiçek motiflerini yaparken uygun renkler kullanabilirsiniz.

kaynak: https://mypicot.com/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*