FARKLI TOMURCUK MODEL HIRKA YAPIMI

Tomurcuk model bayan hırkası

Bugün sizler için çok şık bir hırka modeli buldum. Hırkanın yapımı için kullanılan tomurcuk modeller belki de bir çoğumuzun bildiği model ama bu şekilde hırka olarak kullanılması ve beyaz iple yapılması çok şık durmuş. Ben çok beğendim umarım siz de beğenirsiniz.

Ayrıca bu modeli bu şekilde salaş bir kazak yapmak için de kullanabilirsiniz.

Bir tomurcuk yapmak için üç zincir çekilip tığın başına iki tane ip dolanmış. Bu ip ile ikili trabzan yapılmış ve trabzanın başında iki tane ip kalıyor.

Bu trabzanın yanına yine aynı şekilde iki tane baş alınarak ikili trabzanlar yapılmaya devam ediliyor ve 6 tane trabzan yapılıyor.

Daha sonra tek seferde bu trabzanlar çekilerek bir tomurcuk elde ediliyor.

Daha sonra baş almadan bir sonraki tomurcuğun başına tekrar batın ve bu şekilde bir tomurcuk oluşturun.

Tomurcuk örgü hırka yapımı için birde aralarda zincirler çekilerek boşluk bırakıp bu şekilde de tomurcukları yapabilirsiniz. Bunun için ise aşağıdaki görseli inceleyebilirsiniz.

Yukarıdaki örnekte gösterdiğim hırka modelinde bu şekilde aralarda boşluk olan tomurcuklar kullanılmış. Bu tomurcuk örgü hırka modelini şal yapımında veya yelek yapımında da kullanabilirsiniz. İsterseniz bebek battaniyesi de yapabilirsiniz. Çünkü model gerçekten çok şık duruyor. Yapımı da oldukça basit olan bir model.

Kaynak: https://mypicot.com/crochet_patterns_photo_13.html

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. FARKLI TOMURCUK MODEL HIRKA YAPIMI için yorumda bulun

    FARKLI TOMURCUK MODEL HIRKA YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak FARKLI TOMURCUK MODEL HIRKA YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.