FARKLI ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI

Tığ işi farklı üçgen şal modeli yapımı

Tığ ile yapılan şal modellerini çok seviyorum. Özellikle renk geçişleri olan ipler ile yapılmış şallar tam bana göre. Bugünde sizlere yine tığ işi ama biraz farklı bir üçgen şal modeli göstermek istiyorum.

Bugün size göstereceğim üçgen şal modeli klasik üçgen şal modelinden biraz farklı. Burada yapılan şal modeli dik üçgen şeklinde bir model.

Üçgen şal modeli tığ ile işlenen bir şal. Şal işlenirken önce geniş kenardan başlanmış ve uç kısmına doğru ilerlenmiş. Bu üçgen şal modeli yapılırken her sırada eksiltme yapılarak en uç noktaya ilerleniyor.

 

Üçgen şal modeli tığ ile yapılan ve basit tığ işi tekniklerinin kullanıldığı bir model. Şalın bu görselinde gördüğünüz gibi sadece beyaz ip ile işlenen kısımda farklı bir tığ işi tekniği kullanılmış. Diğer alanlarda ise aynı tığ işi modeli kullanılarak devam edilmiş.

Üçgen şal modelinin yapılış diyagramı ise burada yer alıyor. Burada verilen ölçüleri dikkate alırsanız bu şalı istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

Üçgen şal modeli yapımı gerçekten basit olan ve bir kaç günde tamamlayacağınız bir model. Bu şekilde iki renk ip kullanarak da bu şalı yapabileceğiniz gibi renk geçişleri olan ipleri de kullanabilirsiniz.

Burada gösterdiğim üçgen şal modeli daha çok aksesuar amaçlı kullanabileceğiniz güzel bir şal modeli. Özellikle genç bayanlar bu tarz örgü işlerini kullanmayı seviyorlar.

kaynak: https://www.mooglyblog.com/quicksilver-shawlette/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. FARKLI ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI için yorumda bulun

    FARKLI ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak FARKLI ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI için ilk yorumu yapabilirsin.