FİLELİ SUPLA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Fileli supla modeli yapımı

Suplalar için daha önce sizlere farklı modeller sunmuştum. Supla modelleri tığ ile yapıldığı için oldukça kolay ve basit el işleri. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar kolay bir el işi yapmak istiyorlarsa daha önce gösterdiğim supla modeli ile bugün göstereceğim supla modeline göz atabilirler.

Fileli supla modeli de yapımı oldukça basit olan bir model. Basit tığ işi tekniği olan trabzanlar yardımı ile yapılan bu modeli tığ ile örgü örmeyi bilen herkes kolaylıkla yapabilir.

Supla modeli yapımı için mutfak aksesuarlarınıza uygun renkte bir ip seçerek bu modeli yapabilirsiniz. Bu şekilde güzel uyumlu bir takım yapabilirsiniz. Burada gösterilen büyüklükten daha büyük suplalar da yapabilirsiniz.

Fileli supla modeli yapımı için öncelikle 8 zincir çekilmiş ve bir halka yapılmış. Daha sonra yapılan bu halka içerisine üçlü trabzanlar yapılarak modelin kurulumuna başlanmış. Supla modelinin büyük bir bölümü bu şekilde trabzanlar yapılarak ilerliyor.

Trabzanlar yapılarak supla yapılırken dikkat edilecek detay supla modelini büyültmek için her sırada yapılan arttırmalar olacak. Suplanın giderek büyütülmesi için ve buradaki gibi güzel bir supla modeli yapmak için videodaki anlatıma dikkat edip modelin kurulumunu doğru yapmalısınız.

Fileli supla modeli için trabzanlı kısım yapıldıktan sonra ise file kısmın yapılışına geçilmiş. Burada ise zincirler çekilerek file modeli yapılmış. Bu şekilde supla modeli tamamlanmış.

Fileli supla modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=qb3_lBdQuwU

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. FİLELİ SUPLA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    FİLELİ SUPLA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak FİLELİ SUPLA MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.