FİYONKLU TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Şık ve gösterişli fiyonklu tığ oyası

Bugün sizlere benim çok beğendiğim şık ve gösterişli yapımı da oldukça kolay olan fiyonklu tığ oyası modelinin yapımını göstermek istiyorum. Renk renk oya ipleri ile yapılacak olan bu model yazma kenarlarında çok şık duracaktır.

Sizlere her zaman yeni ve farklı oya modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim tığ işi oya modeli yazmaların kenarlarında dikkat çekecek olan özellikle çeyizler içerisinde göz dolduracak olan bir model diyebilirim.

FİYONKLU TIĞ OYASI YAP

FİYONKLU TIĞ OYASI YAP

Fiyonklu tığ oyası yapılırken oya ipi ve tığ dışında bir dondurma çubuğuna ve fiyonk modellerini yapmak için küçük bir aparata ihtiyacınız olacak. Bu aparatı nereden bulabileceğiniz veya nasıl yapabileceğiniz video içerisinde açıklanmış.

Tığ oyası modeli yapımına öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılarak başlanmış. Daha sonra yine yeşil ip ile fıstıkların yapılacağı çubuklar yapılmış. Bunun için dondurma çubuğu kullanılmış. Daha önce dondurma çubuğu ile bu şekilde yapılan modelleri göstermiştim size.

FİYONKLU TIĞ OYASI YAP

FİYONKLU TIĞ OYASI YAP

Dondurma çubuğu ile yapılan çubukların üzerine fıstıklar yapılmış. Burada da klasik bir model kullanılmış. En sonunda ise fiyonklar yapılmış. Fiyonkların yapım aşaması da yine video içerisinde çok güzel bir şekilde anlatılmış.

Oya modelinin yapım aşaması video içerisinde detaylı bir şekilde açıklandığı için burayı takip ederseniz sorun yaşamadan modeli çıkartabilirsiniz.

Fiyonklu tığ oyası yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

httpss://www.youtube.com/watch?v=xg8vkUBOeeI

videonun alındığı kaynak: httpss://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. FİYONKLU TIĞ OYASI YAP FİYONKLU TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    FİYONKLU TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak FİYONKLU TIĞ OYASI YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.