Gazete Kağıtlarından Hasır Sepet Örme

Gazete Kağıtlarından Hasır Sepet Örme

Gazete kağıtları kullanılarak yapılan bu güzel çalışma sayesinde harika hasır sepetlere sahip olabilirsiniz. Evde yapımını gazete kağıtlarından veya eski dergilerden yapabileceğiniz çalışmanın resimli anlatımını bu yazımda paylaştım. Gazete kağıtlarından hasır sepet örme işlemini öğrenerek, sizde yapay hasır sepetlere sahip olabilirsiniz. Bu güzel projeyi evde yapımını anlatan resimli anlatımdaki adımları takip ederek yapmak mümkün.

Gazete kağıtlarından hasır sepet yapmak için paylaşacağım resimli anlatımda ki malzemeler ise şöyle ;

 • gazete kağıtları.
 • yapıştırıcı.
 • sprey boya.

Öncelikle gazete kağıtlarını yapacağınız sepette kullanacağınız çubukların uzunluğunu hesaplayarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Gazete kağıtlarını kıvırdıktan sonra hepsinden birer çubuk oluşturmanız gerekiyor. Bu işlemi yaparken yapıştırıcı kullanmanızda önemli… kıvırdığınız gazete kağıtlarından oluşan çubukları ise daha sonra saç örer gibi sepeti örmeye başlıyorsunuz. Tüm detaylar resimli anlatımda paylaşılmakta olup, adımları takip ederek sizde kolaylıkla kağıttan hasır sepet yapımını öğrenebilirsiniz.

Kağıttan hasır sepet yapmak için resimli anlatım ise şöyle ;

gazete-kagitlarindan-hasir-sepet-orme

Kağıttan hasır sepet çalışması yaparak evinizi güzelleştirecek çalışmalara imza atmış olursunuz. Bu güzel çalışmaları ister ekmek sepeti olarak kullanabilirsiniz. İsterseniz de içerisine süs koyabilir yada lazımlık olarak da kullanmanız mümkündür. Evde gazete kağıtlarından hasır sepet çalışmasına benzer birçok projeye sitemizde yer alan kağıt karton ve kendin yap bölümlerinde bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

source : https://www.fabartdiy.com/diy-covered-woven-basket-from-newspaper/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. medyum dedi ki:

  Çok ilginç

 2. dursun dedi ki:

  çok başarıli bir çalışma yalnız yapılan çubukları ne türboya ile renklendiriyorsunuz onuda detaylı anlatırsanız yararlı olur

 3. Nuray dedi ki:

  Dursun bey öncelikle güzel yorumunuz için teşekkürler. Yapılan çalışma da boya olarak sprey boya kullanılıyor. Bu boyayı boya satan yerlerden ve kırtasiyelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Sprey boya şeklinde google üzerinde de araştırırsanız, her türlü renkteki sprey boya çeşitlerine ve fiyatlarına da ulaşabilirsiniz. Tekrar ilginize teşekkürler. Hayırlı kandiller dilerim.