Gazete Kağıtlarından Sepet Yapmak

Gazete Kağıtlarından Sepet Yapmak

Sepet örme çalışmalarına bayılıyorum. Bu yazımda da paylaşacağım çalışmada çok güzel bir şekilde resimli anlatım olarak gazeteden sepet örme çalışması anlatılmaktadır. Evde gazete kağıtlarından sepet yapmak isteyenler bu resimli anlatımdan faydalanarak sepetler yapabilir ve süs olarak kullanabilirler. Kağıttan sepet örme çalışmalarını daha önce sizlere bu başlık altından paylaştığımı hatırlıyorum.

Bu yazımda da yine sizlere değişik bir sepet örme çalışması paylaştım. Altta resimli anlatımda öncelikle bir karton kolinin kapakları ayrılmış ve her kapağa tek tek sepet örme için gazete kağıtları kullanılmış. Dört kapağı da gazete kağıtları ile ördükten sonra hepsini birbirine birleştirebilir ve sprey boya ile yaptığınız örme sepeti istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Bir ahşap rengine veya kırmızıya boyayarak gerçek hasır sepet çalışmasına dönüştürebilirsiniz. Bu güzel çalışmayı yapabilmek için malzemeler ise şöyle ;

  • gazete kağıtları.
  • karton koli.
  • makas veya maket bıçağı.
  • sprey boya.

Resimli anlatımda yer alan adımları takip ederek sizde evinizde gazete kağıdından sepet örebilir ve süs olarak evinizde kullanabilirsiniz. Bu çalışmayı para kazanmak isteyenler yapıp, turistik yerlerde satarak da çok güzel paralar elde edebilirler. Yapacağınız örgü sepet veya hasır örgü kutu çalışmasının boyutunu kendinize göre değiştirebilir ve yapabilirsiniz. Taslak olarak yapımı altta resimlerde detaylı olarak verilmiş. Kolay gelsin.

gazete-kagitlarindan-sepet-yapmak

Evde sahte hasır sepet yaparak, evinizi güzelleştirebilir ve içine yapay çiçek koyup evinizin bir köşesine koyabilirsiniz. Hasır sepet çalışmasını ekmek sepeti olarak kullanabilirsiniz. Kağıttan hasır sepetler yaparak satıp para da kazanmanız mümkün. Bu güzel çalışmayı evinizde yapmayı denemelisiniz. Yapımı oldukça kolay olan gazete kağıtlarından sepet örme çalışmasını mutlaka denemelisiniz. Kolay gelsin.

source : httpss://www.pinterest.com/pin/491807221787659077/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Gazete Kağıtlarından Sepet Yapmak için yorumda bulun

    Gazete Kağıtlarından Sepet Yapmak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gazete Kağıtlarından Sepet Yapmak için ilk yorumu yapabilirsin.