GAZETE KIVIRARAK ÖRGÜ SEPET YAPMAK

Gazeteden örgü sepet yapımı

Gazete kıvırarak örgü sepet yapmak için paylaştığım bu farklı çalışmayı sizde diğer çalışmalarınızın yanına koyabilirsiniz. Evde bol miktarda gazete kağıtları varsa onları değerlendirmek için bu güzel akıllı projeyi uygulayabilirsiniz.

Gazete kağıdından sepet yapmak için daha önce çoğu kez değişik ve kolay yapılan çalışmaları paylaştığımı hatırlıyorum. Bu güzel kendin yap çalışması ile sizde fazla gazete kağıtlarından örgü sepetler yapabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Gazete kağıtlarını kıvırıp çubuk şekline dönüştürdükten sonra onları sepet örmede ip gibi kullanabilirsiniz.

Örgü sepet yaptıktan sonra sprey ile üzerini istediğiniz renklere boyayabilirsiniz. Önceki paylaşımlarda beyaz boya ile boyanmış gazete kağıtlarından yapılmış sepetler vardı. Onlar da bu yazımın altından karşınıza çıkacaktır. Bakmadan geçmeyin. Kolay gelsin.

Eski gazeteden nasıl sepet yapılır

Sizde benim gibi her gün evinize güncel gazete alıyorsanız? ve birikiyorlar ise mutlaka bu çalışma üzerinde o eski gazeteleri kullanın derim. Çünkü ben öyle yaptım harika örgü sepetler yaparak birde onları eskitme usulü boyadım ve harika küp, yada sepet şeklinde hasır görünümlü biçimde kullanmaya başladım.

Yapımı kolay olan çalışmada epey bir gazete kullandığınızı ilave etmek isterim. Yapılan iş çok basit. Kıvrım kıvrım yaptığınız gazete kağıtlarını yapışkan sıvılı malzeme ile bulayarak, daha sonra örgü sepet şeklini aldırıyorsunuz. Çubuk şeklindeki gazeteleri örgü ipi gibi örmede kullanacaksınız.

gazete-kivirarak-orgu-sepet-yapmak

gazete-kivirarak-orgu-sepet-yapmak

Daha sonra örüp tamamladığınız sepeti boyayabilir veya sprey boyayla eskitme usulü yapabilirsiniz. İnanın ortaya harika görünümlü küp veya hasır sepet modelleri çıkacak. Her türlü amaç için kullanabilir veya süs amaçlı evinize dekor eşyası olarak da dekoratif anlamda kullanabilirsiniz. Kolay gelsin hanımlar.

kaynak : https://www.weibo.com/wodiy/

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. GAZETE KIVIRARAK ÖRGÜ SEPET YAPMAK için yorumda bulun

    GAZETE KIVIRARAK ÖRGÜ SEPET YAPMAK için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak GAZETE KIVIRARAK ÖRGÜ SEPET YAPMAK için ilk yorumu yapabilirsin.