GEMİCİ DÜĞÜMÜ BİLEKLİK MODELİ


Gemici düğümlü bileklik yapımı

Yaz geliyor ve artık takılarımızı çıkarma vakti geldi. Ama değişik takılarımız yoksa üzülmeyeceğiz. Çünkü güzel bir takı yapımı çalışması buldum ve öğrenerek hemen yapmaya başladım.

Gemici düğümü bileklik örneği olarak adlandırdığım çalışma için 3 renk iplik gerekiyor. İpler kalın olacak. İnce iplerle de yapabilirsiniz. Bileklik ipi diye satın alabilirsiniz. Daha sonra örgü yapıp bileklikleri ortaya çıkaracaksınız.

Yapılışı karışık gibi gözükebilir. Ancak yaptıktan sonra hemen bir tane daha yapası geliyor insanın. Ben kırmızı, beyaz, mavi renklerini kullandım. İki renkle de yapabilirsiniz.

Tercih size kalmış. Güzel örgü bileklik modelleri yapabilirsiniz. Gemici düğümü olarak bilinen ve ters düğüm olarak da karşılaşacağınız bir ip bağlama türü. Bunu bileklik yapımında kullanmışlar.

Bilekliğin kapatma yani klips kısımları için uçları hobi marketlerden satın alabilirsiniz. Yada eski bir bilekliğin kilit kısmını sökerek de kullanabilirsiniz.

Değişik el yapımı bileklik modelleri arıyordum karşıma bu güzel gemici bileklik modeli çıktı. Çok beğendim ve bir pazar gününde yapmaya başladım. Sanırım 3 tane yaptım. Sizler de öğrenerek arkadaşlarınıza yapabilir ve onlara arkadaş bileklik modeli olarak verebilirsiniz.

Güzel bir çalışma ve el yapımı çalışmayı yaparak arkadaşlarınıza hediye olarak da verebilirsiniz. Görüntüsü güzel ve hemen her türlü kıyafette güzel duracak bir takı çalışması arkadaşlar. Bence mutlaka deneyin. Benzerleri ise altta karşınıza çıkacak. İncelemeden geçmeyin.

DIY Double Infinity Knot Kumihimo Cord Bracelets. ..
GEMİCİ DÜĞÜMÜ BİLEKLİK MODELİ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*