Getir Bayilik Başvurusu ve Ücreti [GÜNCEL]

2015 yılında kurulmuş olan Getir, günümüzün en çok kullanılan online yemek sipariş uygulamaları arasında yer alır. Tüketiciler yiyecek ve market siparişlerini, uygulamanın kolay ara yüzü ile rahatça verebilir. Verilen siparişler, hizmet verilen alanlarda kapınıza kadar gelir. Bu şekilde kullanıcılar zamandan da tasarruf etmiş olur.

Getir Yemek ve Getir Büyük projeleri, uygulamanın daha hızlı büyümesini sağlamıştır. Dikkatleri üzerine çeken işletme, Getir bayilik vermeye başlamıştır. Ancak bayilik almak isteyen kişiler için bir takım şartlar vardır. Bu şartları yerine getiren kişiler, bayilik alabilir.

Getir Bayilik Alma Şartları

Getir, kendileriyle çalışmak isteyen kişilerin öncelikle uyumlu olmalarına özen gösterir. Şirket politikası gereği, öncelik müşteri memnuniyetidir. Müşterileri memnun edebileceğine inanan işletmeler, Getir bayilik için başvuruda bulunabilir.

Getir uygulamasına bayilik yapabilmek için şu şartların taşınması gerekir:

  • 500.000 TL ya da üzeri birikiminizin olması gerekir.
  • Daha önce bayilik hizmeti veren işletmeler, bu açıdan avantajlı grupta yer alır.
  • İşletmenin İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli illerinden birisinde yer alması gerekir.
  • Başka bir işte çalışmıyor olmanız, bu iş için avantajlı olmanızı sağlar.
  • Ekip kurma konusunda göstereceğiniz referanslar da artı tercih olarak görülebilir.
  • Ticari sicilinizde herhangi bir sorunun olmaması da sizleri uygun bir tercih haline getirir.
  • Herhangi bir Getir bayisinin sizin için referans olması önemli bir avantaj olarak görülür.

Getir Bayiliği Kazancı

Getir, başvuruda bulunan kişilerle ortaklık anlaşması yapar. Bunun sonucunda, belli kazanç miktarları paylaşılmış olur. Sipariş getirme ücreti, sadece işletmeye ait olan gelir kalemlerinden birisidir. Siparişlerde alınan getirme ücretlerinden, Getir herhangi bir komisyon almaz. 2021 yılı itibariyle, sipariş getirme ücreti 4,99 olarak belirlenmiştir. Bu sipariş ücreti ile birlikte, günlük ortalama 700 sipariş teslimi yapılmaktadır.

Teslim edilen ürünlerde, ürün başına ücret de bayiler ile paylaşılmaktadır. Bu açıdan incelendiğinde Getir bayilik kazancının gayet iyi olduğu görülür. Aylık siparişler hesaplandığında, aylık ortalama 75.000 TL kazanan bayiler olduğu görülür. Sipariş miktarı arttıkça, kazanılan miktar da artış gösterecektir. Alınan komisyonlar, kazancı belirleyen en önemli kriter olarak öne çıkar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu