GÖKKUŞAĞI YILDIZ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM

Gökkuşağı yıldız lif modeli

Çok renkli şık bir lif modelinin yapımını bugün sizlere video ile sunmak istiyorum. Aslında kolay hepimizin bildiği lif örgüsü ile yapılan bu modelin asıl önemli detayı kullanılan ipin özelliği. Videoyu takip ettiğiniz zaman ve görseli incelediğiniz zaman sizde benim gibi bu lif modelini çok beğeneceksiniz.

Renklerinden dolayı ve yıldız görünümünden dolayı gökkuşağı yıldız lif modeli olarak adlandırılan bu lif modelini çeyizler içerisine ekleyerek gözleri şenlendirebilirsiniz. Bunun yanında lif yapıp satanlarda bu modeli lif çeşitleri arasına ekleyebilirler.

Gökkuşağı lif modeli yapımına orta kısımdan başlanmış. 6 tane dilimden oluşan bu lif modelinde bildiğimiz yıldız model tekniği kullanılmış. Bu yıldız modeli yapmayı bilmeyenler videoyu takip ederlerse modelin yapımını öğrenebilirler.

Burada lif modeli yapılırken kullanılan iplerin rengi açık renkten başlamış koyu renge doğru ilerlemiş. Bu şekilde çok güzel gözlere hitap eden bir görünüm oluşmuş.

Lif modelinin her sırasında ayrı renkte bir lif ipi kullanılmış. Burada kullanılan iplerin markası Ören Bayan Kristal markalı lif ipleri. Tığ olarak ise burada 7 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin alışkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Yuvarlak şekilde başlanan lif modelinde yıldız dilimleri oluşturulmuş. Videoda verilen anlatımda lif modelinin en başından en sonuna kadar neler yapılması gerekildiği anlatılmış. Burayı takip ederseniz zorlanmadan lifi yapabilirsiniz.

Gökkuşağı yıldız lif modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. GÖKKUŞAĞI YILDIZ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için yorumda bulun

    GÖKKUŞAĞI YILDIZ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak GÖKKUŞAĞI YILDIZ LİF MODELİ YAPIMI VİDEOLU ANLATIM için ilk yorumu yapabilirsin.