Gül Motifli Üçgen Şal


Şal kadınların çok kullandıkları bir aksesuardır. Şallar yapıldıkları ip özelliklerine göre farklı şekillerde kullanılabilir. Kalın yün iple örülen şallar kış atlarında soğuktan korunmak için idealdir. Mont ve kabanların üzerine de kullanılan bu şallar kış aylarında çok tercih edilir. Daha ince ip kullanılarak örülen gül motifli üçgen şal gibi modeller ise kıyafetleri tamamlayıcı aksesuarlardır.

Şalların aksesuar olarak kullanımı da çok yaygındır ve kıyafetler için mükemmel tamamlayıcılar olurlar. Dilenen renk ve motiflerde hazırlanan şallar hazır satılabildiği gibi becerikli kadınların ellerinde de hayat bulmaktadır. Kadınlar diledikleri şal modeli için internet üzerinden her türlü bilgiye ulaşabilirler. Hem ne tür bir ip kullanmaları gerektiğini hem de yapılış tekniklerini buradan öğrenebilirler.

Kadınlar kendileri için ya da hediye olarak gül motifli üçgen şal yapmaya karar verdilerse öncelikle motifleri hazırlamak için motifmatik diye satılan bir aparat bulundurmalıdır. Motifmatik bir tür küçük kasnaktır ve muhtelif motiflerin yapımında kullanılır. Bir halka üzerinde sık aralıklarla sıralanmış çiviler bulunur. Bu aparat arzu edilirse evde de hazırlanabilir fakat piyasada satılmaktadır.

Gül motifli üçgen şal modelinde yer alan gül motifleri bu aparat ile hazırlanır. Motifler hazırlandıktan sonra ortaları iğne ile dikilir ve daha sonra birleştirme aşamasına gidilir. Bu aparatlarla hazırlanan motifler sadece şal yapımında değil muhtelif tığ işlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Bu motifler ile çok şık masa örtüleri de yapabilmek mümkündür.

gul-motifli-ucgen-sal
Gül Motifli Üçgen Şal

 

 

 

Rosenmotiv Dreieck Schal – rose motif triangle shawl – motif rose triangle châle – rose motiv trekant sjal – rose motif triângulo xale – scialle triangolo motivo di rosa

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*