1 Ekim'den itibaren zamlı tarifeye geçilecek! Ne kadar zam yapılacak!

1 Ekim'den itibaren zamlı tarifeye geçilecek! Ne kadar zam yapılacak!
1 Ekim itibari ile elektriğe uygulanacak olan ve işletmelerde geçerli olacak zamlı tarife netleşti.

1 Ekim'den itibaren yürürlüğe girecek olan yeni elektrik tarifesi belli oldu. Bu güncellemeye göre, konut aboneleri için elektrik ücretlerinde herhangi bir artış olmayacak.

İşletmelere %20 zam!

Sanayi ve ticarethane aboneleri olarak elektrik kullanımı yapmakta olan bir çok kişiye ise %20 zam tarifesi uygulanacak. Buna göre hizmet veren bir çok firma, yeni elektrik ücretlerinde yüzde 20'lik bir zamla karşı karşıya kalacaklar.

Konu ile ilgili olarak paylaşılan habere göre, konut aboneleri için mevcut 100 kWh tüketimdeki fatura bedeli 150 TL olarak sabit kalacak. Bunda herhangi bir değişiklik yapılması düşünülmüyor. Ancak işletmelerin elektrik giderlerinde hatırı sayılır bir artış yaşanacak.

Buna göre, elektrik tüketimi sanayi ve ticarethane alanlarında faaliyet gösteren işletmeler için daha maliyetli hale gelecek. Yeni tarifenin detaylarına göre, bu sektörde faaliyet gösteren abonelerin enerji maliyetlerinin artması bekleniyor.

Konutlarda aynı tarifeye devam edilecek!

konutlarda-ayni-tarifeye-devam-edilecek.jpg

Ortaya çıkan bu yeni elektrik zammı, sadece konut aboneleri için geçerli olacak. Normal vatandaşlar için mevcut elektrik faturalarının aynı seviyede devam edeceği anlamına geliyor.

Bu da konut sahipleri için olumlu bir haber olarak değerlendirilebilir. Ancak sanayi ve ticaret sektöründeki işletmelerin elektrik maliyetlerindeki artış, hayat pahalılığını ve enflasyon artışını da beraberinde getirebilir.