2000 sonrası SGK mağdurlarına müjdeli haber!

2000 sonrası SGK mağdurlarına müjdeli haber!
2000 sonrası SGK mağdurlarına müjdeli haber!

Emeklilikte Adalet Derneği (EMADDER) ve Bakan Işıkhan Buluşması

2000 Sonrası SGK Mağdurlarının Umut Işığı!

Emeklilikte Adalet Derneği (EMADDER) üyeleri, 8 Eylül 1999'dan sonraki sigorta girişi olanların emekli olma süreçlerinde yaşadıkları mağduriyetleri dile getirerek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'a bir dosya sundular. Bu gruptaki bireyler, sadece 1 gün ya da 1-2 yıl gibi küçük farklarla 17 yıl geç emekli olmanın adaletsiz olduğunu düşünüyor ve "2000’lere Adalet" sloganıyla taleplerini iletiyor.

EMADDER'in Çalışmaları

EMADDER, bu mağduriyetleri Bakan Işıkhan'a iletmek ve çözüm aramak için aktif bir şekilde çalışıyor. Son olarak İzmir İktisat Kongresi Binası'nda toplanan EMADDER üyeleri, Bakan Işıkhan'a bu dosyayı teslim etti. Bakan Işıkhan ise 2000 sonrası sigortalı olanların kademeli emeklilik talepleri üzerinde çalışmaların yapıldığını belirtti.

2000-sonrasi-sgk-magdurlarina-mujdeli-haber.jpg

Siyasi Destek

Bu görüşmeyi gerçekleştiren isimler arasında AK Parti İzmir Milletvekili ve AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ceyda Bölünmez Çankırı ile İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı bulunuyor. EMADDER, bu ziyaret sonrasında sosyal medya üzerinden teşekkürlerini ileterek Cumhurbaşkanı'nın mağduriyetleri çözeceği sözlerinin kendilerine umut verdiğini ifade etti. EMADDER, gelecekte atılacak adımları beklemekte ve umutla takip etmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.