2023 DGS yerleştirme sonuçları açıklandı! Sonuçlar ve kayıt bilgileri!

2023 DGS yerleştirme sonuçları açıklandı! Sonuçlar ve kayıt bilgileri!
2023 DGS yerleştirme sonuçları açıklandı! Sonuçlar ve kayıt bilgileri!

DGS Yerleştirme Sonuçları 2023

2023-DGS yerleştirme sonuçlarına dair heyecan dorukta! 29 Ağustos-05 Eylül 2023 tarihleri arasında tercihler alındı ve şimdi sonuçlar açıklandı. İşte ayrıntılar...

Sonuçlar Nerede?

11 Eylül 2023 tarihinden itibaren saat 10.15'ten sonra, sonuçları görmek için ÖSYM'nin resmi web sitesi olan sonuc.osym.gov.tr adresine TC kimlik numaranız ve aday şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

2023-dgs-yerlestirme-sonuclari-aciklandi-sonuclar-ve-kayit-bilgileri.png

Kayıt İşlemleri

Eğer bir yükseköğretim programına yerleştirildiyseniz, kayıt işlemleri hakkında bilmeniz gerekenler...

  • Kayıt işlemleri 14-20 Eylül 2023 tarihleri arasında ilgili üniversite tarafından yapılacaktır.
  • Elektronik kayıt yapmak isteyen adaylar için, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından sunulan "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını kullanabilirler. Bu uygulama, 14-18 Eylül 2023 tarihleri arasında (18 Eylül 2023 tarihine kadar) https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit adresi üzerinden erişilebilir.

Önemli Not

Elektronik kayıt yapan adaylar için, e-kayıt işlemlerinin başarıyla tamamlandığını gösteren bir onay yazısını ekranlarında görmeleri çok önemlidir. Bu, ders kayıt işlemleri sırasında herhangi bir sorun yaşamamak için gereklidir.

Ayrıca, elektronik kayıt işlemlerini tamamlayan adayların, ilgili tarih aralığında üniversitelerinin web sitesinde belirtilen gerekli belgeleri teslim etmeleri unutulmamalıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.