2024 Diyanet Hac Kura Çekimi Tarihi Belli Oldu! İşte O Tarih!

2024 Diyanet Hac Kura Çekimi Tarihi Belli Oldu! İşte O Tarih!
Diyanet İşleri Başkanlığı, hac vazifesini yerine getirmek isteyen on binlerce kişinin merakla beklediği kura çekimi tarihini açıkladı.

2024 yılı için Diyanet İşleri Başkanlığı, hac kura çekimi, hacı adayları için heyecanla beklenen önemli tarihlerden.

Bu heyecan verici ve dini vecibelerin başını çeken Hac çekilişi, ülkemizde bir çok kişi tarafından yakından takip ediliyor.

Hac Kura Çekimi İçin Erbaş'tan Açıklama!

Dini görevlerini yerine getirmek amacıyla hacca gitmek isteyen Türk vatandaşları, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın açıklamalarıyla sevindiler.

Başkan Erbaş, 2024 yılı hac kura çekimi için tarih belirlediğini duyurarak hacı adaylarına umut verdi.

Hac Başvuruları Devam Ediyor!

Hac vazifesini yerine getirmek isteyenler, 11 Ekim tarihine kadar anlaşmalı bankalara ön kayıt ücretlerini yatırarak “ddolinkhac” adresi üzerinden hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde ön kayıt başvurularını yapabilirler.

Önceki yıllarda başvuru yapmış olanlar ise konaklama türü, birliktelik bağlantısı ve hangi ilde kura çekimine katılmak istedikleri gibi bilgileri aynı ekran üzerinden güncelleyebilirler.

2024 Hac Kuraları Ne Zaman Çekilecek?

2024-hac-kuralari-ne-zaman-cekilecek.jpg

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, yaptığı açıklamada, "Hac müracaatları halen devam ediyor. Müracaatlar tamamlandıktan sonra, yani Ekim ayının sonu ya da Kasım ayının başında hac kurasını gerçekleştirmiş olacağız İnşallah." dedi.

Buna göre, 2024 hac kuraları ekim ayının sonu veya kasım ayının başında çekilecek.