2024'te 5 Bin TL Cumhuriyet İkramiyesi Emeklilere Verilecek!

2024'te 5 Bin TL Cumhuriyet İkramiyesi Emeklilere Verilecek!
2024 yılında emeklilere 5 bin TL Cumhuriyet ikramiyesi verileceğine dair açıklamalar gündemde.

2024 yılında emeklilere 5 bin TL Cumhuriyet ikramiyesi yüzde 15+10'luk emekli maaşı artışıyla birleştirilerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda gerçekleştirilecek.

15+10'luk maaş zammı!

Toplu sözleşme görüşmeleri sonuçlandı ve hakem heyeti 2024 yılı için yüzde 15+10'luk maaş zammı kararı aldı. Bu karar, kamu kesiminin sunduğu teklifi onayladı. Şimdi gözler, emekli maaşlarına yapılacak zammın detaylarına çevrildi. Emekli maaşlarına yapılacak zam için farklı formüller masaya geldi.

Maliye ve Çalışma Bakanlığı, emekli maaşlarına yapılacak zam konusunda hızla çalışmalarına başladı.

Ayrıca, ek bir ikramiye konusu da gündemde. Ekim ayında ara zam tartışmaları yaşanırken, şimdi de Cumhuriyet'in 100. yılı dolayısıyla 3. bir ikramiye verilmesi düşünülüyor. Bu konuda Çalışma Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bürokratlarının hazırlık yaptığı bildiriliyor.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda emeklilere tek seferlik bir ödeme olarak düşünülüyor. İlk olarak 5 bin TL'lik bir rakam masaya geldi ve uzlaşmaya varıldı, ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Açıklamanın yakın gelecekte Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.