Adalet Bakanlığı işçi alımları başlattı yeni duyuru

Adalet Bakanlığı işçi alımları başlattı yeni duyuru
Adalet Bakanlığı işçi alımları başlattı yeni duyuru

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE), farklı branşlarda 24 şehirde yeni personel alımı yapıyor.

Alımlar, sosyal çalışmacı, mühendis, diyetisyen ve fizyoterapist gibi çeşitli pozisyonları içeriyor ve başvurular 29 Ocak'a dek sürecek.

ADALET BAKANLIĞI İŞÇİ ALIMLARI BAŞLATTI YENİ DUYURU

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 35 yaş sınırını aşmamış olmak, Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış ya da muaf olmak, Sağlık raporu ile herhangi bir engelinin olmadığını belgelemek, İlgili lisans programından mezun olup, KPSS'den gerekli puanı almış olmak.

Sosyal Hizmetler mezunu ve KPSS'den yeterli puan almış olmak. Mühendis Pozisyonları: İnşaat, gıda, makine ve ziraat alanlarında lisans derecesine sahip ve KPSS'den yeterli puan almış olmak. Fizyoterapist ve Diyetisyen: İlgili alanda lisans mezunu ve KPSS'den yeterli puan almış olmak.

Başvurular, Adalet Bakanlığı'nın e-Devlet üzerinden erişilebilen Kariyer Kapısı portalı aracılığıyla yapılacak. Adayların belirlenen süre içinde gerekli evrakları elektronik olarak sisteme yüklemeleri gerekmektedir. Sözlü sınav, adayların alan bilgisini, genel kültürünü ve ifade yeteneğini ölçecek ve sınav yeri ile tarihi daha sonra açıklanacak. Seçilen adaylar, Adalet Bakanlığı CTE'de görev alacaklar. Detaylı bilgi için Adalet Bakanlığı'nın resmi duyurusu incelenebilir.

Detaylı Bilgi Kılavuzu: https://makalepark.com/d/file/cte60-detaylar-icin-tikla.pdf

Kaynak:Haber Merkezi

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.