Adli Tıp Kurumu yeni personel alımı, kaç kişi ne zaman alınacak?

Adli Tıp Kurumu yeni personel alımı, kaç kişi ne zaman alınacak?
2022 KPSS'den ilgili puan türlerinde en az 70 almış olmaları ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, askerlikle ilişiği olmamak, belirli suçlardan mahkumiyet almamış olmak.

Adli Tıp Kurumu, 2024 yılında gerçekleştireceği kamu personeli alımında 229 sözleşmeli pozisyon için aday arayışını duyurdu. Bu alımlar, kurumun hem merkez hem de taşra teşkilatlarında çeşitli görevler için yapılacak olup, adayların başvuru süreci ve değerlendirilmesi sözlü sınav üzerinden gerçekleştirilecek.

Adli Tıp Kurumu yeni personel alımı, kaç kişi ne zaman alınacak?

2022 KPSS ile ilgili puan türlerinde en az 70 almış olmaları ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, askerlikle ilişiği olmamak, belirli suçlardan mahkumiyet almamış olmak. Sağlık durumlarının görevlerini sürekli yapmaya elverişli olması gibi genel şartları taşımaları gerekiyor.

Başvurular, 5 Şubat'ta başlayıp 18 Şubat'ta son bulacak ve adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden Adli Tıp Kurumu'nun Kariyer Kapısı aracılığıyla elektronik ortamda yapacaklar. Sıralama, KPSS puanlarına göre oluşturulacak ve belirlenen sayıda aday, İstanbul Bahçelievler'de bulunan Adli Tıp Kurumu merkez binasında gerçekleştirilecek olan sözlü sınavlara davet edilecek.

Özellikle koruma ve güvenlik görevlisi ile infaz ve koruma memuru adayları için, sınav öncesinde boy ve kilo ölçümü yapılacak ve bu ölçümleri karşılayamayan adaylar sınava alınmayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.