Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. halka arzı!

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. halka arzı!
Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. halka arzı!

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., büyük bir çıkış yapmak için Sermaye Piyasası Kurulu'na halka arz başvurusunda bulundu. Halka arz süreci, yatırımcıları heyecanlandıracak bir döneme işaret ediyor. Şirketin halka arzı için atılan bu önemli adım, büyüme stratejilerine ve yeni yatırımlara olanak tanıyacak.

Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş. Liderlik Rolünü Üstleniyor

Halka arz sürecini yönetmek için Alnus Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderlik rolünü üstleniyor. Şirketin deneyimli kadrosu, başarılı bir halka arz işlemi gerçekleştirmek için gereken adımları atacak ve yatırımcıların güvenini kazanacak.

BIST Kodu Bekleniyor, Halka Açıklık Oranı %25 Olacak

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., henüz BIST kodu ile ilgili resmi bir açıklama yapmış değil. Şirketin BIST kodu SPK onayının ardından duyurulacak. Halka arz sürecinde, şirketin halka açıklık oranı %25 olacak. Tüm lotlar halka arz edilirse, bu oran hedeflenen seviyeye ulaşacak. Halka arz talep toplama tarihleri, SPK onayının ardından açıklanacak ve başlangıçta iki iş günü olarak planlanan süre, üç iş gününe kadar uzatılabilir. Şirket, halka arz işlemlerini 2023 yılının üçüncü çeyreğinde tamamlamayı hedefliyor.

Halka Arza Dair Detaylar

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş., toplam 300.000.000 payını halka arz edecek. Halka arz, yurt içi bireysel yatırımcılar, yurt içi kurumsal yatırımcılar ve yurt içi bireysel yatırımcılara tahsis edilecek. Lot dağılımı ise şu şekilde olacak,

  • 120.000.000 Lot (%40) Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar
  • 120.000.000 Lot (%40) Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar
  • 9.000.000 Lot (%20) Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar

agrotech-yuksek-teknoloji-ve-yatirim-a-s-halka-arzi.jpg

Hisseler Bir Yıl Boyunca Hareket Etmiyor

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş.'nin hisseleri Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren bir yıl boyunca ortaklar tarafından herhangi bir hisse satışı yapılmayacak. Payların dolaşımdaki miktarını artırmak için satış veya halka arz işlemi gerçekleştirilmeyecek. Ayrıca, şirket, Borsa İstanbul, SPK veya yurt dışındaki herhangi bir düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunmayacak.

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş.'nin halka arzı, büyük bir yatırım fırsatını temsil ediyor ve yatırımcılar için heyecan verici bir dönemin habercisi. Halka arzın tüm aşamaları ve detayları yakından takip edilmeli.