Aile Bakanlığı'ndan Kiracılara Müjde! 5.500 TL Kira Yardımı!

Aile Bakanlığı'ndan Kiracılara Müjde! 5.500 TL Kira Yardımı!
Aile Bakanlığı'ndan Kiracılara Müjde! 5.500 TL Kira Yardımı!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, kira ödemelerinde zorlanan ailelere destek olmak amacıyla yeni bir proje başlattı. Buna göre, dar gelirli ve kira ödeme konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşlara her ay düzenli olarak 5.500 Türk Lirası kira yardımı yapılacak.

Yardım Şartları

Kira yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların başvuru yapabilmeleri için şu koşulları sağlamaları gerekiyor:

  • Kişi başına düşen gelirin asgari ücretin 3/1’inden az olması,
  • Gelir getirisi olan bir mülke sahip olunmaması.

Başvuru İşlemleri

Başvurular, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla veya e-Devlet sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Deprem nedeniyle sağlanan kira yardımından yararlanmak isteyenlerin başvuru dilekçelerini, nüfus cüzdanı/kimlik kartı fotokopilerini ve riskli yapı tespit raporlarını göç edilen kentteki valilik binasına iletmeleri gerekmektedir.

Ayrıca, kira yardımından faydalanabilmek için ikamet ettikleri konutların yıkık, acil yıkılacak, ağır veya orta hasarlı olarak tespit edilmiş olması gerekmektedir.

Devam Eden Ödemeler

Müdürlük/Belediyeler tarafından varislerin mirasçılık belgeleri, varislerin kimlik fotokopileri ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş. vadesiz hesap cüzdanı fotokopileri ile A.R.A.A.D. Bilgi Sistemine tanımlanarak, varislere hisseleri oranında kentsel dönüşüm kira yardımı ödemeleri devam edecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.