Altın Fiyatları Rekor Seviyeye Ulaştı! İşte Şimdiki Gram Altın Fiyatı

Altın Fiyatları Rekor Seviyeye Ulaştı! İşte Şimdiki Gram Altın Fiyatı
Altın fiyatları, İsrail güçlerinin Gazze'deki bir hastaneyi hedef almasının ardından risk algısının artmasıyla rekor bir seviyeye yükseldi.

İsrail'in Gazze'deki el-Ehli Baptist Hastanesine düzenlediği saldırı sonucunda hayatını kaybeden 500 kişiyle birlikte, bölgedeki çatışmaların daha da şiddetleneceği endişeleri altın fiyatlarını yükseltti. Altın, güvenli liman olarak kabul edilmesi nedeniyle talebi artırarak yüzde 1 oranında değer kazandı.

Gram Altın Rekor Kırdı!

Gram altın, 1752 TL ile rekor bir seviyeye ulaştı. İsrail-Filistin çatışmasının daha geniş bir alana yayılma ihtimali ve petrol arzını etkileyebileceği endişeleri, altın fiyatları üzerinde olumsuz bir etki yarattı.

Altının Güncel Fiyatları

Altının ons fiyatı saat 9.30 itibariyle 1937 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı. Aratan fiyat sıkalası ile birlikte kuyumcu üzerinde satış gören gram, çeyrek ve cumhuriyet altını için geçerli olan fiyatlarda şuan itibari ile

  • Gram altın 1744 TL seviyesinden işlem görüyor.
  • Çeyrek altın 2 bin 853 TL'ye alıcı buluyor.
  • Cumhuriyet altını ise 11 bin 378 TL seviyesinden işlem görüyor.

Altın fiyatlarının gelecekteki seyri, İsrail-Filistin çatışmasının gelişmelerine ve dünya genelindeki siyasi durumlara bağlı olarak belirsizlik taşımaya devam ediyor. Savaşın etkisi ile anlık aratan altın fiyatlarında son durum ne olur bir çok kişi tarafından yakından merak ediliyor.