Bakan Işıkhan'dan müjdeli haber! Bağ-Kur prim günleri düşüyor!

Bakan Işıkhan'dan müjdeli haber! Bağ-Kur prim günleri düşüyor!
Bakan Işıkhan'dan müjdeli haber! Bağ-Kur prim günleri düşüyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı'ndan Bağ-Kur'luları Sevindirecek Haber

Prim Günleri Düşüyor: Bakan Işıkhan'dan Önemli Açıklamalar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işık'han, Bağ-Kur sigortalılarının prim gün sayısının düşürülmesi konusunda müjdeli haberler verdi. Gazeteci Zafer Şahin ile yaptığı sohbet sırasında, Bağ-Kur'luların prim gün sayısının 9,000'den 7,200'ye düşürülmesi planının gündemde olduğunu açıkladı.

Emekli Maaşı Artışı Geliyor

Bakan Işıkhan, emekli maaşlarına yönelik ciddi bir hazırlık içinde olduklarını belirtti. Emekli maaşı artışının Ekim'de TBMM açıldıktan sonra netleşeceğini ifade etti. Bu açıklama, emeklilerin beklediği müjdeli bir gelişmenin işareti olarak kabul ediliyor.

bakan-isikhandan-mujdeli-haber-bag-kur-prim-gunleri-dusuyor.jpg

Küçük Esnaf İçin Önemli Düzenlemeler

Özellikle küçük esnafı kapsayan yaklaşık 1 milyon Bağ-Kur sigortalısını etkileyecek önemli bir düzenleme üzerinde çalıştıklarını söyleyen Bakan Işıkhan, Cumhurbaşkanı'nın talimatını yerine getireceklerini vurguladı. Bu düzenlemenin ayrıntıları henüz verilmese de, Bağ-Kur'lular için daha adil bir sistem oluşturmayı hedefledikleri anlaşılıyor.

Prim Günleri Düşürülüyor

Bağ-Kur sigortalılarının prim gün sayısının 9,000'den 7,200'ye düşürülmesiyle ilgili detaylar henüz tam olarak açıklanmamış olsa da, bu değişikliğin hayata geçirilmesinin planlandığını belirten Bakan Işıkhan, Bağ-Kur'lular için daha uygun bir prim sisteminin yolunun açıldığını gösteriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.