Bakan Talimatı Verdi! 630 Milyon TL Destek Ödemesi Hesaplarda!

Bakan Talimatı Verdi! 630 Milyon TL Destek Ödemesi Hesaplarda!
Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, 630 milyon liralık destek ödemesinin çiftçilerin hesaplarında olacağını duyurdu.

Tarımsal desteklerin artarak devam ettiğini gösteren bir adım olarak çok sayıda çiftçi için ödemeler hesaplara düştü. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarafından verilen müjde ile paralar hesaplara dün itibari ile yattı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Malatya ziyareti sırasında gazetecilere çiftçilere yönelik müjdeli bir haber verdi. Bakan Yumaklı, "Bu yıl şu ana kadar 47 milyar liraya yakın tarımsal destek ödemesi yaptık. Bugün de çeşitli kalemlerde toplam 630 milyon lirayı daha üreticilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Bunun müjdesini de buradan vermiş olalım." şeklinde açıklamalarda bulundu.

Yıl Sonu Hedefi: 63,4 Milyar TL!

yil-sonu-hedefi-634-milyar-tl.webp

Bakan Yumaklı, yıl sonuna kadar tarımsal desteklerin 63,4 milyar lirayı bulacağını ifade etti. Ayrıca, gelecek yıl için bu rakamı 91,5 milyar lira olarak belirlediklerini belirtti.

Özellikle hububat grubu için mazot ve gübre desteklerinin ekim öncesinde ve ayni olarak ödenmesi uygulamasının devam edeceğini ve bu kapsamda çiftçilere 11,2 milyar lirayı Ziraat Bankası kartlarına tanımladıklarını açıkladı.

Destekler Genişliyor!

Bakan Yumaklı, çiftçilere yönelik desteklerin sadece miktar olarak artmakla kalmayacağını, aynı zamanda uygulamaların da genişleyeceğini belirtti. Bu çerçevede, mazot ve gübre desteklerinin hububat dışındaki ürünler için de yaygınlaştırılacağını açıkladı.