Bakanlıktan ücretsiz toplu taşıma kararı! Kimler ücretsiz seyahat edebilecek?

Bakanlıktan ücretsiz toplu taşıma kararı! Kimler ücretsiz seyahat edebilecek?
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan gelen ücretsiz toplu taşıma kararıyla ilgili merak edilenler. Kimler ücretsiz seyahat edebilecek? İşte ayrıntılar...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Müjdeyi Verdi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, şehir içi ücretsiz ulaşım desteği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bu karar, uzun süredir gündemde olan 65 yaş üzeri toplu taşıma ücretleriyle ilgili bir dizi değişiklik getiriyor.

Kimler Ücretsiz Seyahat Edebilecek?

Uzun yıllardır tartışılan 65 yaş üzeri toplu taşıma ücretleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yeniden düzenleniyor. Bakan Göktaş, şehir içi özel otobüs ve deniz taşımacılığı sahiplerine aylık gelir desteği ödenmesinin devam edeceğini açıkladı.

Destekler Ne Zaman Yapılacak?

Buna göre, şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir özel deniz yolu ulaşım aracı için yapılan ödeme 3 bin 375 TL’ye yükseltilirken, Ankara ve İstanbul'da şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı için destek 4 bin 500 TL’ye çıkarıldı. Diğer büyükşehirlerde, şehir içi toplu taşıma aracı için yapılan destek ise 3 bin 375 TL’ye, büyükşehir belediyesi olmayan illerde ise şehir içi toplu taşıma aracı için destek 2 bin 700 TL olarak belirlendi.

Engellilik düzeyi yüzde 40 ve üzerinde olan vatandaşlar ile 65 yaş üstü kişilerin şehir içi toplu taşıma araçlarında ücretsiz seyahat etmelerine olanak sağlayan bu gelir desteği, devam ediyor. Böylece, daha fazla insan toplu taşımayı kullanarak günlük yaşantılarını sürdürebilecek. Bu karar, birçok kişinin beklediği bir müjde olarak karşılandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.