BİTCOİN Eylülde Nasıl Seyreder! Düşüş mü yoksa Yükseliş mi?

BİTCOİN Eylülde Nasıl Seyreder! Düşüş mü yoksa Yükseliş mi?
Bitcoin'in Eylül ayındaki geleceği merak ediliyor. Üç analist, BTC'nin seyrini ve beklentilerini değerlendiriyor. Detaylar ve tahminler makalemizde.

Kripto para piyasasının öncüsü Bitcoin, Eylül ayında ne tür bir performans sergileyecek? Analistler, gelecek hakkında farklı görüşler sunarken, belirsizlikler ve düşük işlem hacmi konusunda uyarılar yapıyorlar.

Belirsizlikler ve Düşük İşlem Hacmi

Analizlere göre, Ağustos ayının düşük volatilitesi ve işlem hacmi, Eylül ayında belirsizliği artırabilir. Grayscale'in Bitcoin Trust (GBTC) ile ilgili mahkeme kararı olumlu olsa da, BTC hala 27.000 dolar seviyesinin üzerindeki değerini sürdürmekte zorlanıyor.

ETF Beklentileri ve Fiyat Etkisi

Grayscale Investments'ın mahkeme kararı sonucunda Bitcoin Trust'ın gelecekte bir ETF'ye dönüşebileceği öngörülüyor.

Analistler, bu gelişmenin kısa vadede BTC fiyatını büyük ölçüde etkilemeyeceğini düşünüyorlar. Temyiz süreci ve SEC onayının hızı belirsizlik taşıyor.

Düşük İşlem Hacmi ve Kırılganlık

BTC işlem hacminin düşüşü ve büyük işlemlerin azalması, Bitcoin'in kırılganlığını artırdı. Analistlere göre, Ağustos ayındaki fiyat düşüşü, düşük işlem hacmi ile daha da güçsüzleşti.

Bu durum, düzenleyici baskılar ve diğer faktörlerle birleşince BTC'nin hassasiyetini artırıyor.

Tarihsel Eğilimler ve Olası Düşüş

Tarihsel olarak, Eylül ayı Bitcoin için zorlu bir dönem olmuştur. Analistler, son 13 Eylül ayında dokuzunda negatif getiri yaşandığını ve ortalama -%12,80 kayıp yaşandığını belirtiyor.

Bu ayın olası düşüş baskısına karşı dikkatli olunması gerektiğine vurgu yapılıyor.

Ticaret Hacmi ve Oynaklık Artabilir

Eylül ayında ticaret hacminin ve oynaklığın artmasını bekleyenlerden biri de risk yöneticisi Sergei Gorev. ABD mali yılının sona ermesiyle birlikte trader'ların pozisyonlarını kapatmalarının öngörüldüğünü belirtiyor. Bu durum, ticaret hacminin artışına neden olabilir.

Ekim ve Kasım'da İyimserlik

Belirsizliklerin hakim olduğu Eylül ayına rağmen, analistler BTC'nin Ekim ve Kasım aylarındaki perspektiflerinin daha olumlu olduğunu düşünüyorlar.

Makro ekonomik verilerin kötüleşmesi durumunda merkez bankalarının pozisyon değiştirmesi, BTC için destekleyici olabilir. Ancak bu senaryo Ekim ve Kasım aylarına kadar beklemeyi gerektirebilir.

Not: Bu içerik yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.