Borsada işlem yapanlar dikkat! 25 Eylül'den itibaren yeni düzenleme!

Borsada işlem yapanlar dikkat! 25 Eylül'den itibaren yeni düzenleme!
Borsada işlem yapanlar dikkat! 25 Eylül'den itibaren yeni düzenleme!

Borsada İşlem Yapanlar Dikkat!

Yeni Düzenleme 25 Eylül'den İtibaren Geçerli Olacak

Borsa İstanbul, önemli bir duyuru yaparak borsada işlem yapanlar için yeni bir düzenleme hakkında bilgi verdi. Bu yeni düzenlemenin 25 Eylül tarihinden itibaren geçerli olacağı belirtildi.

Halka Arzlarla Artan Yatırımcı Sayısı

Son dönemde, vatandaşların büyük bir kısmı yatırım aracı olarak borsayı tercih etmeye başladı. Halka arzlar sayesinde borsaya katılanların sayısı her geçen gün artıyor. Ancak borsada işlem yapanlar için önemli bir karar alındı ve bu değişiklikler yakında hayata geçecek.

borsada-islem-yapanlar-dikkat-25-eylulden-itibaren-yeni-duzenleme.jpg

Pay Piyasası ve VİOP'ta Değişiklikler

Borsa İstanbul'un açıklamalarına göre, aracı kurumlar pay piyasası ve VİOP'ta uygulanan açılış seansı işleyiş kurallarında önemli değişiklikler yapmıştır. Bu yeni düzenleme kapsamında, pay piyasasında açılış seansının son 5 dakikası dışında, emir iptali, fiyat kötüleştirme ve miktar azaltma işlemlerine izin verilecektir.

Borsada işlem yapanlar için bu değişiklikler dikkate alınmalı ve yeni düzenlemeye uyum sağlanmalıdır. 25 Eylül itibarıyla geçerli olacak bu düzenlemenin yatırımcılara etkileri yakından takip edilmelidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.