Bu Haber Bütün Ev Hanımlarını İlgilendiriyor! Ev Hanımlarına Prim Desteği!

Bu Haber Bütün Ev Hanımlarını İlgilendiriyor! Ev Hanımlarına Prim Desteği!
Bu Haber Bütün Ev Hanımlarını İlgilendiriyor! Ev Hanımlarına Prim Desteği!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ev hanımlarını sevindirecek bir haberle gündeme geldi. Kanal 7'deki bir yayında konuk olan Bakan Işıkhan, ev hanımlarına yönelik prim desteği sağlanması amacıyla başlatılan çalışmaların detaylarını paylaştı.


İsteğe bağlı sigortalılık kapsamında, ev hanımlarının yükümlü olduğu primin üçte birinin devlet tarafından karşılanacağı bir sistem üzerinde çalıştıklarını duyuran Bakan Işıkhan, bu desteğin ev hanımlarını finansal olarak rahatlatacağını belirtti.

Bu uygulamanın orta vadede hayata geçirilmesini hedeflediklerini vurgulayan Bakan, söz konusu desteğin ev hanımları için önemli bir adım olduğunu dile getirdi.

Ayrıca, Bağkur'luların prim gün sayısının 9 bin günden 7 bin 200 güne düşürülmesi vaadinin de seçim öncesinde verildiğini hatırlatan Bakan Işıkhan, sosyal güvenlik sisteminin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Bakan, bu yönde yapılan vaatleri yerine getirme konusundaki kararlılıklarını vurgulayarak, düzenlemenin en kısa sürede gerçekleştirileceğini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.